Wpis z mikrobloga

Jak to wygląda w Waszych placówkach z awizo. U mnie jest taka praktyka, że zostawia się awizo na poczcie i wydają przesyłkę. Tak sobie teraz myślę, a po co im moje awizo? Nie chce mi się teraz zagłębiać w Prawo pocztowe, ale coś mi się wydaje, że nie ma podstaw prawnych do zatrzymania awiza w placówce. To jeden z wielu reliktów minionej epoki, jak chociażby te pełnomocnictwa pocztowe na ich formularzach, które oczywiście nie są legalne?

#pocztapolska #awizo #prawo
  • 24
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moVe:
Do odbioru zwykłego listu (w tym poleconego) wystarczy złożyć oświadczenie o wspólnym zamieszkiwaniu. Stanowi tak ustawa prawo pocztowe oraz regulamin poczty polskiej (czyli wewnętrzne przepisy poczty). Jak ktoś chce pełnomocnictwo na ich druku, to jest to wymysł własny, a nie jakiś przepis.
@pcela: a tak z ciekawości, co jeżeli istnieje np. pełnomocnictwo notarialne, nie ma pocztowego, ale również nie ma wspólnego zamieszkania. Na jakiej podstawie poczta może wtedy wydać zwykły list?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rorschy:
Jak jest wspólne zamieszkanie, to nie potrzeba żadnych pełnomocnictw. Natomiast kiedy nie ma wspólnego zamieszkania, to wystarczy pełnomocnictwo ogólnie lub notarialne.