Wpis z mikrobloga

Miraski mam k**** dość... po dzisiejszych informacjach z #pracbaza chce wysiąść z tego pociągu chciałbym powiedzieć pędzącego ale nawet stwierdzenie ledwie toczący się byłoby nadużyciem tegoż słowa...
Chciałbym was zapytać co mógłbym zrobić aby uzyskać lepszą/inną prace. Może na wstępie kim jestem, co potrafie itd.

Od dzieciaka byłem w IT (niestety nie dokońca tak jak powinienem)
Tytuł technika oraz inzyniera zdobyty (tutaj specjalizacja grafik komputerowy)
Pracuje na stanowisku 2nd line support łączące się z administracją serwerami oraz aplikacjami dedykowanymi w systemie ticketowym.
Teraz co potrafie z doświadczenia zawodowego:
Komputery i użytkownicy
Pełna diagnoza komputera jesli chodzi o hardware. Wymiana naprawa itp.
Postawienie systemu oraz pełne przygotowanie dla użytkownika
Pisanie podstawowych skryptów backupowych dokumentów/wpisów do rejestru do wielu komputerów w PS
Odbieranie telefonów od użytkowników oraz łągodzenie ich zszarganych nerwów przy szybkiej realizacji ticketów
Pełna opieka w zakresie IT jeśli chodzi o użytkownika bez zbędnej spychologii czyli jesli użytkownik ma problem i nie wie do kogo miałby się zgłosić to ja ugaduje się z kolejnym człowiekiem wyjaśniam z czym osoba ma problem ew tlumacze troche lepiej niż użytkownik.
Serwery
Tak jak przy komputerach pełen serwis
Pełna instalacja serwera jeśli chodzi o windows
Instalacja sql'a póżniej opieka nad bazą wraz z typowym maintenance czyli backupy/shrinki/dbcc checkdb/przywracanie/naprawa.
Obsługa programów dedykowanych opartych na sql'u
Z AD to dodanie grup/tworzenie kont komputerów/restarty i tego typu rzeczy.

Akademickie/Prywatne doświadczenie

Stworzenie pełnej domeny wraz z backupami automatycznymi
użytkownikami rozbitymi na grupy
dodanie uprawnień/ przygotowanie pulpitów oraz funkcjonalności dla użytkownika
Stworzenie dedykowanych drukarek dla każdego działu zgodnie z rozrysowanym planem budynku
Wykorzystanie bgi.

Niestety moim ogromnym mankamentem jest brak pewności siebie oraz stres przy nieznanych mi ludziach
Więc dla mnie najgorsze pytanie jest ile chciałbym zarabiać...

Dzieki za dobrnięcie do tego momentu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zatem mam pytanie także do #it #pracawit cóż czynić na tym łez padole aby zmienić prace...
#wroclaw
  • 18
@kampek: nie żebym chwalił, ale sporo umiesz ;P także nie ma lipy, a ile chcesz zarabiać? wg mnie poniżej 20% różnicy nie ma co zmieniać, jeżeli jest lipa w obecnej, to można zmienić nawet za mniej itp, ale z takimi umiejętnościami to myślę że 4-5k to minimum, o ile to prawda co napisałeś ;)
@wacek_1984: Dzieki to miłe :) właśnie nie orientuje się kompletnie na rynku...
Chetnie nawet moge pracować za 3-3,5k byle była dobra atmosfera oraz szkolenia na których bardziej mi zależy niż na kasie bo i tak wydam je na szkolenia xD
To jest tylko to co jestem pewny że w łatwy sposób jestem w stanie wytlumaczyć osobie która nie ma nic z IT ze zrozumieniem. Mimo bycia introwertykiem przez kierownika zostałem wybrany
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kampek: raz byłem na rekrutacji gdzie bardziej chcieli mnie zatrudnić niż ja tam pracować, przegonili mnie po 4 działach, nawet mnie przyjęli, tylko HR zapomniał mi o tym powiedzieć. Lekki #!$%@? był przez to w dziale w którym miałem robić, ale żyje się dalej ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GienekZFabrykiOkienek: przez "znam" (nie chce używać tego stwierdzenia bo daleko mi do tego) ad mam na myśli potrafię zresetować hasło jak i postawić ja od podstaw do w miarę użytkowa wersję pewnie dużo błędów optymalizacyjnych i innych. Jednakże jedynie postawiłem windows serwer 2012 jako kontroler domeny wraz z backupowym serwerem. Podłączyłem do domeny 3 komputery z win xp/7/10 z gpo wymusiłem mapowanie dysków na użytkowniku z udostępnionego folderu odpowiednio do grup