Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 155
Jedna z zabawniejszych rzeczy w #polska :
Idziesz na nowe osiedle deweloperskie w godzinach roboczych gdy mało aut na parkingu. Co widzisz? Parking i chodniki zarzygane czarnymi plamami po oleju. Dosłownie cała polacka kostka szwagrobruk zalana olejem silnikowym. Wygląda z lotu ptaka jak kamuflaż taktyczny a wszystko to otaczają mieszkania kosztujące za metr tyle co przeciętny polski gruz xD

Zdjęcie z google dla atencji.

#motoryzacja #deweloperka
źródło: comment_1617712703NY61cRmsxjAHZv02L1V3lL.jpg
  • 29
Kwestia naprawy jak się coś #!$%@? a nie machanie ręką i olewanie bo wystarczy dolać


@zmasowanyatak: no wlasnie w moich starych autach non stop cos naprawiałem, a potem i tak pokonywała je rdza :( i jak sobie policzyłem roczny koszt, to doszedłem do wniosku że lepiej kupić coś nowszego, pojeździć kilka lat, sprzedać i wyjdzie podobnie albo i taniej. Aczkolwiek wiem, że wiele zależy od szczęścia, mam kumpla który kupił z
@sadhas: no właśnie ja tak mam. Miałem Omegę z 2000 roku i mechanicznie wszystko idealnie aż w końcu przegrał z rdzą, łącznie przejechał 420 tys km. Teraz mam Mondeo z 2005 roku i ani nie gubi płynów ani oleju nawet nie bierze. Albo to fart albo zakupy z ojcem mechanikiem :p
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@DunningKruger: u nas na osiedlu nawet w garażu podziemnym wszystko zasrane olejem i administracja pisze prośby o ogarnianie po sobie brudów (wraz ze zdjęciami). Ale z drugiej strony na początku pisali również, żeby nie rzygać sąsiadom w ogródki ani nie wyrzucać tam worków że śmieciami. W sumie to nie wiem czego się spodziewałam, jak ludziom trzeba teraz takie oczywistości wyjaśniać ()
@shitty_support: ... które to miasto o ile nie tajemnica? Ja też na nowo wybudowany osiedlu mieszkam ledwo niecały rok i powoli się zastanawiam jak tu wyczarować hajs na jakiś dom żeby uwolnić się od tylu niemyslacych ludzi :-/
@Dymass:
@elLimon:
Pracuje jako mechanik i z doświadczenia powiem, że najbardziej zapuszczone auta pod tym względem to wszelkie VAG TDI, Ford, Renault, Opel i rzadziej PSA, ale się zdarza. Japońce/koreańce są często aż za suche, bo się śruby urywają xD Jeśli chodzi o rdzę to niestety jednak przegrywają z powyższymi zdecydowanie (pomijam opla).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mrowed: Wrocław. Mieszkamy dopiero rok. Somsiadowie jedni postawili przed drzwiami szafkę na buty, ale i tak rozstawiają swoje buty obok. I worki na śmieci. I 'resztki' z urządzania mieszkania. Albo fotelik samochodowy. I ręczniki oszczane przez psa (albo dzieciaka, w sumie to nie wiem, ale wali moczem na korytarzu). Chyba kiedyś zrobię kolaż z najlepszymi piramidami jakie udało im się ustawić.

Jak zwracasz uwagę, to mówią, że to 'tylko chwilę stało'
Mam pełnoletniego gruza i nic z niego nie cieknie, nie dymi, oleju nie dolewam prawie w ogóle (między wymianami ok 100 - 150 ml) i nic mi nie cieknie (mam stałe miejsca parkingowe i widzę, że są czyste). Co to są za samochody i w jakim stanie, że takie rzeczy się dzieją?! Osłona pod silnikiem by zatrzymała małe wycieki - to się chyba musi lać!
@sadhas: bo tanie auta kupuje się głowa nie oczami. Nie mówię o tobie ale znam przypadki kupienia po znajomości jakiś mondeo, vectr i innych a potem ładują ludzie w to druga wartość auta w ciągu 3msc. Ja na pierwsze auto wydalem 2950zl, była to Corolla e11 i przez 6lat jak ja jeździłem w naprawy włożyłem może 3000 wliczając filtry i oleje
Widocznie nie widzieliście w jakim stanie był 2 letni mercedes S 63 AMG za milion złotych po przejechaniu zaledwie 35 tysięcy kilometrów od zakupu w salonie.
Pojawiły się luzy w zawieszeniu, wale napędowym, wyciek z dyfra oraz oleju z silnika. Nawet do nowo bogackich mercedesów w dzisiejszych czasach producent używa tandetnych części z fabryki w chinach, bo na takie wyglądają. Finalnie właściciel oddał samochód z stratą 300 tysięcy złotych, bo nie wiadomo