Wpis z mikrobloga

każdemu, kto twierdzi, że za komuny było lepiej to powinno się komisyjnie napluć w ryj. Kto za bardzo podskakiwał to do wora, a wór do jeziora, nie no, zajebiście kurła było w tych czasach słusznie minionych.


@M4711: XDD mówisz o kilku latach stalinizmu, kiedy po lasach biegały bandy wyklętych, którzy pod przykrywką "walki z komuną" przy okazji rabowali wsie i mordowali mniejszości. No i może o schyłku PRL, ale wtedy jednak
każdemu, kto twierdzi, że za komuny było lepiej to powinno się komisyjnie napluć w ryj. Kto za bardzo podskakiwał to do wora, a wór do jeziora, nie no, zajebiście kurła było w tych czasach słusznie minionych.


@M4711: No, a w średniowieczu jak byłeś chłopem pańszczyźnianym to cię szlachcic bił kijem, a jak uciekłeś to ci obcinano rękę XD super wybór
@volodia
Jeżeli zostawimy, wiesz, technologie i medycynę, to co w tym średniowieczu było takie straszne. I jeszcze pytania pomocnicze:
1) średniowiecze było trochę długie, więc kiedy?
2) jeżeli już wiemy kiedy, to gdzie? Bo np nie wiem czy w Afryce było średniowiecze.
3 ) jak już będziemy wiedzieć kiedy i gdzie to zostaje jeszcze pytanie - komu?

A już w ogóle, co średniowiecze ma wspólnego z komuną, że tam była większa?
@bartt345
Ej a nie chciałbyś być w takim średniowieczu, a bo ja wiem, Bolkiem Chrobrym?
Co prawda stomatologia i kamienie nerkowe dzisiejszego mnie myślącego o tamtych czasach, przerażają, ale kurde, Chrobry najechał Kijów coby swoją potem pierwsza zone hmmm że tak cytatne "Rusinom ku obwodzie i chanbie" posiąść.
@Wedarn #!$%@?, już odrzućmy jakiekolwiek poglądy polityczne, oczywiście że w PRLu xDDD
Wolałbym żyć w dzisiejszych czasach w Afryce niż w najbogatszym państwie w jakimś danym roku w średniowieczu.
Ludzie sobie chyba nie zdają sprawy jak to naprawdę #!$%@? było jeszcze 200 lat temu, a co dopiero całe milenium. Taką epidemia jak teraz Covid to by #!$%@?ła pół populacji i cofnęła świat o 50 lat. Jeszcze jakby poumierali jacyś królowie czy cesarz
@Wedarn: Jeszcze większym skandalem jest to że obecna tzw. Czecia RP jest kartonem z dykty a za PRL Polska była bardziej podmiotowa niż obecnie.

Gdyby w PRL komuchy podeszły rozsądnie do gospodarki to nadal by do dzisiaj rządziły xD (rządzą ich głupsi wybrańcy niż oni sami) bo Polacy nie protestowali przeciwko Jaruzelskiemu czy Gierkowi tylko protestowali przeciwko braku kiełby, chleba i coli w sklepach. Niestety
Teraz co najgorsze wyobraźmy sobie za
PRL to mechanizacja wsi,


@Endriu_z_Oppeln: PRL to całkowity upadek wsi. 20% ziemi rolnej wydzielono na skrajnie nieefektywne PGRy, resztę podzielono na kilkuhektarowe poletka dla rolniczej drobnicy, co na całe dekady upośledziło polskie rolnictwo, które dopiero dziś zaczyna się konsolidować i dostosowywać do cywilizowanego świata.

walka z analfabetyzm,


@Endriu_z_Oppeln: Program walki z analfabetyzmem z dużymi sukcesami przeprowadziła już IIRP. Do 1939 roku dramatycznie zmniejszono liczbę analfabetów wśród dzieci i młodzieży, w
@Wedarn: Trudno znaleźć jakikolwiek element życia, który w PRL byłby gorszy niż w czasach średniowiecza. Oczywiście mówimy o chłopach, którymi byłaby przytłaczająca większość. Począwszy od wolności osobistej, przez sytuację ekonomiczną, warunki sanitarne czy poczucie bezpieczeństwa PRL bije na głowę sytuację w średniowieczu nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. I jakakolwiek próba handlowania z tym świadczy tylko o totalnej ignorancji.
PRL to mechanizacja wsi, walka z analfabetyzm, wielka migracja ze wsi do blokowisk, dzialajac sluzba zdrowia na poziomie takim jaki stac narod, jesli ktos nie byl zaangażowany politycznie to szlo dobrze przezyc ten okres, jestem antyfanem komunizmu i socjalizmu ale przecietnemu obywatelowi zylo sie lepiej za komuny niz w sredniowieczu czy nawet 2RP


@Endriu_z_Oppeln: No niesamowite że kilkaset/kilkadziesiąt lat później i to w czasach szybkiego rozwoju techniki żyło się lepiej ludziom
@Wedarn: #!$%@? każdy kto mówi, ze jakiekolwiek "kiedys" było lepsze niż obecnie, jest #!$%@? #!$%@? mongołem.

Kiedys w USA jest gorzej niż dzisiaj w Polsce. Oczywiście, że można dzisiaj w Zambii a kiedyś #!$%@? w pałacu królowej Anglii, ale średnio to przecież nigdy teraźniejszość nie była gorsza od przeszłości. No chyba ze #!$%@? 1919 od 1916 xD