Wpis z mikrobloga

PRL to mechanizacja wsi, walka z analfabetyzm, wielka migracja ze wsi do blokowisk, dzialajac sluzba zdrowia na poziomie takim jaki stac narod, jesli ktos nie byl zaangażowany politycznie to szlo dobrze przezyc ten okres, jestem antyfanem komunizmu i socjalizmu ale przecietnemu obywatelowi zylo sie lepiej za komuny niz w sredniowieczu czy nawet 2RP


@Endriu_z_Oppeln: żyło się #!$%@? lepiej bo na kredyt i do teraz mamy tego efekty. Tak #!$%@? ekonomię, że
@Finsky
@marc1027 dla przykładu ja bym raczej wybral sredniowiecze raczej :) wszystko zależy od tego czy np. Do danej epoki przenosimy rowniez nasza wiedzę, bo tak w prosty sposob mozna byloby stworzyc lepszy świat na przyszłość :)
@Wedarn: PRL > Średniowiecze pod każdym względem. Nie wiem czy da się znaleźć cokolwiek co by świadczyło na korzyść średniowiecza.

że za komuny było lepiej to powinno się komisyjnie napluć w ryj. Kto za bardzo podskakiwał to do wora, a wór do jeziora, nie no, zajebiście kurła było w tych czasach słusznie minionych.


@M4711: Raz, było lepiej niż w średniowieczu, a nie "było lepiej", to dosyć istotne.
Dwa, gdybyś podskakiwał
@Ranestfen2: Wykopki myślą, że byliby jakimiś #!$%@? kasztelanami, a większość by zdechła na jakiś syf w wieku 30 lat po #!$%@? całe życie w polu na kniazia xD

Ludzie to serio debile. Życie w PRL’u odbiegało od dzisiejszego o parę %, a średniowiecze to była zupełnie inna, piekielna rzeczywistość, ale głosują, bo PRL = LEWACTWO XD

4,5% populacji dożywało 55 lat.
Pobierz Tywin_Lannister - @Ranestfen2: Wykopki myślą, że byliby jakimiś #!$%@? kasztelanami, ...
źródło: comment_1617718506bVvRAvIoD9WRlgeQDG37yu.jpg
@technojezus ale to jak porównanie czy
Wolisz poruszać się samochodem czy na nogach?
Logiczne że kazdy wybierze samochód
Porównanie kompletnie z dupy.

Lepsze by było porównanie
Wolisz żyć w w krajach kapitalistycznych w okresie zimnej wojny czy w krajach za zależnej kurtyny?
@Wedarn: W gruncie rzeczy w Polsce finansowo nic się nie poprawiło. Wtedy na przezycie było 10 dolarów,teraz jak ktoś z najniższej krajowej opłaci kawalerkę to nie zostanie mu więcej. Teraz też jest propaganda, dla wielu jeszcze gorsza niż PRL, a dla większości ludzi zarówno wtedy jak i teraz życie jest takie samo: szare, nudne, pozbawione koloru.
Wtedy przynajmniej chłopy w sukienkach nie mówiły innym jak mają żyć i jak dusili to
jesli ktos nie byl zaangażowany politycznie to szlo dobrze przezyc ten okres


@Endriu_z_Oppeln: To prawda. Owszem, komunizm/socjalizm to nie są opcje, których jestem fanem. Owszem, na PRL warto patrzeć tak, aby jego plusy nie przesłaniały minusów, jednak... z punktu widzenia przeciętnego człowieka, który nie był np. intelektualistą, artystą czy kimś zaangażowanym w politykę, ten okres faktycznie mógłby być spoko. Choćby taki zakład pracy, który tworzył wokół siebie cały "ekosystem": powstawało osiedle