Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś ma rolety typu dzień/noc? Czy takie rozwiązanie pozwala na stworzenie kompletnego zaciemnienia pomieszczenia w ciągu dnia? Moi kierowcy pracują w nocy, w dzień śpią. Zarządca budynku nie wydał zgody na montaż rolet zewnętrznych, a wymiana okien na chwilę obecną nie wchodzi w grę. Więc pytanie czy pchać się w te rolety, czy lepiej montować karnisze i kupić jakieś grube zasłony?
#mieszkanie
  • 6
Nie uzyskasz pełnego zaciemnienia w przypadku rolet dzień i noc. W zależności od rolety będzie to w granicach 70-80%, rozważ zakup rolety termoizolacyjnej/silver, która pozwoli Ci uzyskać większy stopień zaciemnienia.
@iEarth: dziekuję, to wiele wyjaśnia
@byt199: czyli podobnie do klasycznej rolety z ciemnym materiałem
@Chrystus: są klasyczne rolety koloru szarego z prowadnicami, ale mają uszkodzone mechanizmy. W ciągu dnia to jest max 50% ograniczenia światła, a w takich warunkach spać się nie da. Zastanowię się nad wymianą na termoizolacyjne + karnisze z zasłonami.

edit: chodzi po prostu o zaciemnienie pomieszczenia. Nagrzewanie się pomieszczeń rozwiązałbym roletami zewnętrznymi, ale nie mam
@lansvans termoizolacyjne koniecznie. Jak zależy Ci na dobrym śnie pracowników to pomyśl jeszcze nad klimatyzacją. Przyjdą upały to nie będzie można wytrzymać w budynku. Zwykły wentylator tylko trochę ulży, ale świeżego powietrza nie zapewni.
@Chrystus: no i postanowione. Wymieniam na termoizolacyjne + podwójny karnisz i firany z zasłonami, żeby to normalnie wyglądało. Klimatyzacja zamontowana tydzień temu. Wybrałem Kaisai z WiFi.