Wpis z mikrobloga

Dziś znalazłem pierwszą informację od dawna, która mnie zaniepokoiła. I bardzo liczę na dyskusję o tym tutaj skoro na reddicie nikt nie może rozsiewać "FUDu".

Moim zdaniem 11% wzrost w porównaniu do roku 2020 jest naprawdę niski przy tej ilości reklamy, nowych konsolach, grach na nie i masie zakupów użytkowników reddita. Nie ma to chyba dużego przełożenia na squeez, ale na fundamenty już ma. Wielu z nas, łącznie z wujkiem Brucem wierzy, że przy tak wysokim SI, przy przejściu na ecommerce, z RC jako CEO akcje będą niedługo warte 400+ bez SS. Mam nadzieje, że ktoś z was poda jakiś argument dlaczego te 11% to wcale nie jest taki zły wynik.

Dodatkowo znalazłem jeden komentarz na reddicie i myślę sobie, że gdyby Kenny G. faktycznie miał armię shilli to na bazie takich informacji mogliby rozsiewać FUD i wiele osób miałoby brudne spodnie. Komentarz dodaję, bo na pewno są tu osoby mądrzejsze ode mnie, potrafiące to lepiej przeanalizować niż ja.

Z góry dziękuję!
#gme
mybrainismyhoe - Dziś znalazłem pierwszą informację od dawna, która mnie zaniepokoiła...

źródło: comment_1617648527g0QsghsF79kMqx6O6FSaCo.jpg

Pobierz
  • 5
@mybrainismyhoe: to trafne spostrzeżenie, bo faktycznie można by się spodziewać więcej. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że nadal aktualny główny model Gamestopu to sklepy stacjonarne, na które jednak covidowe lockdowny miały wpływ. Zresztą w tym wątku nawet ktoś o tym wspomniał - "febuary was up 5.3 % and march was up 18% so as things opened up in march numbers went up".

IMO jeszcze sporo czasu minie, zanim fundamenty zaczną grać
@mybrainismyhoe: Nie wiem z jakimi branżami masz doczynienia, ale wzrost na poziomie 11% bez restrukturyzacji w firmie która ma takie obroty na GME, szła w dół i opiera swój handel na sklepach stacjonarnych to wg mnie świetny wynik! I pozwala patrzeć w przyszłość z optymizmem.
Zobaczymy wyniki Q2, obstawiam 20%+
@mybrainismyhoe: 11% wzrost w Q1 roku covidowego, względem roku nie covidowego to naprawdę dobry wynik. Poza tym jak pisali koledzy wyżej, restrukturyzacja dopiero się zaczęła i tak naprawdę wyniku Q3/Q4 będą miały znaczenia (oczywiście zależnie jak szybko będą przeprowadzać zmiany)