Wpis z mikrobloga

Mam taki problem z laptopem (Windows 10, GPU Intel+Nvidia), ze chce uruchomić na nim starsze gry np. ABC z Reksiem. Te gry uruchamiają sie na Fullscreen aleobraz gier gry jest mniejszy i wyśrodkowany a po bokach jest szeroka czarna ramka.

Gdy tylko podłącze kabel HDMi do portu laptopa, gra na ekranie laptopa zmienia proporcje i obraz gry wypełnia pełny ekran.

Skalowanie i rozdzielczość w ekranie laptopa i monitorze zew. (którego chwilowo nie używam) to 100% i 1920x1080p. Nic nie bylo zmieniane. Jak ustawic by gry automatycznie uruchmialy sie w pelnej rozdzielczosci?

#komputery #windows10 #staregry
  • 10
@Elitar:

juz sprawdzałem bo myślałem ze HDMi leci z drugiej karty ale to nie to. na obu kartach to samo.

odpalam gre w Windows... gra jest w full screen ale wyśrodkowana w pasami po bokach i u góry.
podpinam HDMI, obraz wskakuje na drugi monitor w Fullscreeen oraz zmienia sie na pełny, niewyśrodkowany na ekranie Laptopa.

nie wiem jak uzyskać ten sam efekt bez przełączania przewodu HDMI, nie wiem tez gdzie
@visionsense w sumie miałeś poprawnie, bo aspect ratio. Teraz masz rozciągnięte piksele i to już nie jest poprawne, w grach do których są widescreen fixy omija się ten problem, ale jeśli nie ma powinieneś grać w 4:3 dla zachowania jakości oryginału