Wpis z mikrobloga

Hej. Covid przechorowany. W miarę łagodnie, jak mi się zdaje. Chociaż przez kilka dni byłem tak zmęczony, że miałem problem by obiad sobie zrobić, a mieszkanie musiałem sprzątać etapami, bo w głowie zaczęło mi się kręcić.
Dzisiaj pierwszy dzień po kwarantannie, wyszedłem sobie na miasto przejść się, oczywiście w maseczce. I wróciłem przerażony, bo kondycje mam w opłakanym stanie.
To normalne? Długo tak będzie? Są jakieś lekkie ćwiczenia na poprawę kondycji? Nigdy nie ćwiczyłem, ale chyba najwyższy czas zacząć.
#sporttozdrowie #kondycja #covid19
  • 6
To normalne? Długo tak będzie?


@Chrystus: Nie ma zasady - u mnie kondycja była wręcz lepsza niż przed zachorowaniem (ale może to kwestia odpoczynku, bo stosunkowo dużo biegałem przed zakażeniem), ale znam ludzi z podobną sytuacją jak u Ciebie.

A co do ćwiczeń, polecam metodę jaką stosowałem sam jak zaczynałem aktywność inną, niż piłka nożna - znajdź sobie jakąś pętlę 4-5 km i staraj się ją pokonywać codziennie. Zacznij od biegu,
@Tichy233: @bodziodestruktor: Dzięki. Nie oczekuję, że będę w stanie przebiec 5 km. Mi wystarczy, że będę w stanie przejść 10km. Ale coś podejrzewam, że na początek wystarczy mi wysiłek w pracy, a po dwóch tygodniach zacznę weekendowe spacery po lesie.
Cieszę się, że teraz mnie to wzięło, a nie latem, bo przy takich upałach byłoby mi jeszcze trudniej.