Wpis z mikrobloga

Zdaję sobie sprawę, że nikt mi nie powie wprost co i jak mam robić, ale czytałem tu sporo wypowiedzi ludzi którzy pracują, pracowali tu i tam i coś wartościowego powiedzieć mogą

Otóż po ukończeniu morderczego ( ͡° ͜ʖ ͡°) zarządzania, otworzyłem swoją firmę i zająłem się handlem. Zaczynając od zupełnego zera, a nawet dosyć sporego długu, po kilku latach doszedłem do satysfakcjonujących wyników finansowych. Tym mniej jednak, zdaję sobie sprawę z kruchości branży w jakiej działam, i wiem, że za pewien czas przestanie mieć rację bytu (handel jak to biznes, jedyną stałą jest tylko zmienna i ewentualnie koszty zusu co miesiąc).

Kluczowym pytaniem tego wątku jest, co warto zrobić w obecnym czasie, aby zapewnić sobie w przyszłości pracę, która pozwoli godnie żyć, w momencie, kiedy działalność przestanie mieć sens z punktu ekonomicznego..

Otóż, zastanawiam się poważnie nad zrobieniem magisterki, obecnie mam 26lv i wpadł mi do głowy aby pójść drogą #fir i zrobić w międzyczasie #acca

Jednakże poczytałem o tym trochę i raczej ciężko złapać jakąkolwiek prace bez wcześniejszej kariery w #big4

Kolejnym pomysłem był dalszy rozwój w kierunku #marketing na którym powiedzmy coś niecoś się znam, ale rynek jest tym zawalony i osobiście myślę, że za pewien czas ulegnie automatyzacji..

Potrafię w #socialmedia , znam się trochę na adsach, na sprzedaży, na gotowaniu (kucharz po technikum) no ale co dalej?

Sprzedaż bezpośrednia mnie nie kręci, branża gastro z perspektywy kucharza też niezbyt..

Czy warto obecnie robić magisterkę? Czy może lepiej jakieś podyplomówki? A może lepiej uczyć się jakiegoś fachu?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi, za ich brak również, toż milczenie jest złotem ( ͡ ͜ʖ ͡)

#praca #finanse #kariera #studia #firma
  • 12
@kosmek69 robienie magisterki dla samego zrobienia nie ma żadnego sensu.. Każdy rynek jest zawalony, ale przez ludzi niedoświadczonych - masz już doświadczenie w prowadzeniu swojego biznesu w handlu, może jest możliwość wykorzystania tego w jakiejś pracy.

@testcrypto: nie miałem na myśli sztuki dla sztuki, czyli robienia papierka na odpier#@. Lubię się uczyć, nie jest to dla mnie problem - chciałbym wyspecjalizować się w czymś no ale właśnie - nie mam pojęcia w czym warto, aby po kilku, kilkunastu latach się boleśnie nie rozczarować :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kosmek69: Szkoda czasu na magisterki. Znam dużo ludzi co w ciągu ostatnich kilku lat wystartowali ze sklepami internetowymi z różnymi towarami i sobie chwalą, ale nie wiem czy nie jest to wg ciebie sprzedaż bezpośrednia.

Zaczep się do jakiejś dużej firmy na bhp. Wystarczy podyplomówka i dwa lata odrobienia pańszczyzny u kogoś, żeby zostać samodzielnym.
@Tytanowy_Lucjan: Mówiąc sprzedaż bezpośrednia miałem na myśli wszelkiego rodzaju #przedstawicielhandlowy #konsultant itp.. Sam nieraz siedzę w swoim sklepie, bo prowadzę dwie stacjonarki, ale no choćby koń na koniu stawał, nie rozwiniesz się za kasą sklepu i raczej przyszłości nie zbudujesz

#bhp - myślałem nad podyplomową chociażby na agh, może coś to będzie znaczyć. Dzięki!
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kosmek69: Uczelnia przy bhp nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Prawo wymaga kogoś z dyplomem do bhp to każda firma będzie miała w dupie skąd ten dyplom.

Jak chcesz zarabiać na poziomie drugiego progu podatkowego w tej branży kosztem swojego czasu prywatnego to w Amazonie jest to do zrobienia w 3-4 lata.
Jednakże poczytałem o tym trochę i raczej ciężko złapać jakąkolwiek prace bez wcześniejszej kariery w #big4


@kosmek69: big4 opłaca acca z tego co pamietam ale to kołchoz, poczytaj o busy season tam. No ale po tym czasie będziesz miał jakąś tam wiedze

Otóż po ukończeniu morderczego ( ͡° ͜ʖ ͡°) zarządzania, otworzyłem swoją firmę i zająłem się handlem. Zaczynając od zupełnego zera, a nawet dosyć sporego długu,
@open-alpha: trzeba mieć gadane, samozaparcie i cierpliwość..
Miałem sklepów kilka, ale część sprzedałem, część padła, zostały dwa.
Może założę kiedyś wątek, bo tutaj warto poruszyć temat wspólników jeszcze :)
Ale chcieć to móc i tego trzeba się trzymać
@kosmek69: jak chcesz się szybko względnie dużo nauczyć, to big4 na pewno jest jednym z tych dobrych wyborów, ale możesz od razu śmiało założyć, że lekko nie jest