Wpis z mikrobloga

  • 1
#fotografia #zdjecia #pytanie też tak macie że jak robicie sobie "selfie" to wydaje się wam że wasza twarz jest ok, a gdy robicie zdjęcie z tylniego aparatu to twarz całkiem inaczej wygląda? Ja teraz robiłem taki test i nie poznaje człowieka. Mam nadzieję że ludzie mnie postrzegają tak jak zdjęcia z przedniego aparatu. Ta sama poza, bez jakiś "tuningu" a na zdjęciach dwóch innych typów xD
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hejtel: Może trochę wskazówek dot selfie.
- nawet jeżeli robisz sobie selfie na szybko ze znajomymi to postaraj się odpalić tryb seryjny w aparacie i samowyzwalacz.
- jak robisz sobie na spokojnie i masz czas to bawisz się kątami i starasz się zawsze na maksymalnie wyciągniętej ręce to robić + samemu też różne pozycje przyjmujesz, w końcu zobaczysz jak ustawiać się najlepiej(po prostu wyuczysz się)
- jak nadal uważasz, ze
  • Odpowiedz
@Ganicjusz: oczywiście, że zależy od ogniskowej a dokladnie od kąta widzenia obiektywu. Bo kat widzenia zmienia się w zależności od wielkosci matrycy na jaki jest założony obiektyw. Dlatego trzeba tez wziac pod uwagę ekwiwalent. Na np na matrycy apsc kat widzenia dla 50mm pelnej klatki jest taki jak dla obiektywu z ogniskowa 75mm. I wlasnie ten kat widzenia sprawia to jak wyglada twarz na zdjeciu. I ten kat widzenia wymusza
  • Odpowiedz
I ten kat widzenia wymusza także odleglosc z jakiej fotografujemy


@adam-photolive: c---a tam, zrobię Ci portret obiektywem 180 mm na cropie 1.6 I będzie wyglądać jak z 50mm, wystarczy, że x kadrów skleje w panoramę, różnice robi odległość, tylko.

Przy stałej odległości i matrycy, jakim obiektywem nie zrobisz v zdjęcia czy to 50 czy to 8 mm to z lightroomem mogę doprowadzić do tego samego efektu, natomiast zmieniając odległość -
  • Odpowiedz
@Ganicjusz: no teraz toś dowalił. My tu mówimy o odległości kilku centymetrow, ewentualnie metrów. W skali tysiecy kilometrów wjakiej znajduje sie ksiezyc takie parametry nie maja praktycznie znaczenia dla kątów widzenia. Proponuje cofnac sie do podstawówki i przeczytac ksiazke do fizyki od nowa bo widzę tu duze braki, a za optyke brac sie po przeczytaniu podstaw( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Proponuje cofnac sie do podstawówki i przeczytac ksiazke do fizyki od nowa bo widzę tu duze braki, a za optyke brac sie po przeczytaniu podstaw( ͡° ͜ʖ ͡°)


@adam-photolive: a ja tobie zacząć robić zdjęcia, a potem się wypowiadać w temacie, żeby nie strzelać baboli, ze ogniskowa wymusza odległość wykonania zdjęcia, a kształt twarzy zalezy od rozmiarów matrycy w aparacie
  • Odpowiedz
@Ganicjusz: naucz sie czytać ze zrozumieniem. Napisalem ze rozmiar matrycy zmienia kąt widzenia dla danej ogniskowej co wymusza zmiane odleglosci aby uzysksc dany kadr. Polecam nauczyc sie czytac. A zdjecia robie caly czas i bede robił dalej( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Napisalem ze rozmiar matrycy zmienia kąt widzenia dla danej ogniskowej co wymusza zmiane odleglosci aby uzysksc dany kadr.


@adam-photolive: no i co z tego że wymusza w kwestii kadru jak mogę wykonać x kadrów, wykonać panoramę ioniec końców mam zdjęcie końcowe, co udowadnia, że zdanie

Ksztalt twarzy zalezy wiec od ogniskowej, wielkosci matrycy, odleglosci
  • Odpowiedz
@adam-photolive: ale p--------z.

1. Wykonany portret obiektywem 180 mm na cropie 1.6
2. Portret wykonany wykonany z odległości ok półtora metra
3. Panorama złożona bez problemów daje mi: bardzo płytką głębię ostrości i rozdzielczość umożliwiającą druk wielkoformatowy (oryg ok 170 MPX)

A przychodzi taki mądrala jak ty i się wymądrza że nie, że ogniskowa wymusza odległość, że perspektywa mi nie pozwoli, a panorama nic nie da.
G.....z - @adam-photolive: ale p--------z.

1. Wykonany portret obiektywem 180 mm n...

źródło: comment_1617566072QEv5WzsiwkdO0jGDiVPJCA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Ponawiam: proszę się dokształcić choćby w temacie panoramy brenizera i zastosowaniu, jak również w temacie jak wykonać prawidłowo panoramę, a potem szarżować. Wszystkie kwestie co widzi obiektyw A i obiektyw B samo się wyjaśni
  • Odpowiedz
@boa_dupczyciel: dziękuję.

@adam-photolive: Ksztalt może się różnić od obiektywu, ale po każde szkło w lekki sposób przekłamuje i po to się stosuje korekcję soczewki / obiektywu żeby wyglądało tak samo zdjęcie z różnych obiektywów o tej samej ogniskowej. A na dalszej drodze korekcji można otrzymać takie same wyniki z różnych ogniskowych jeśli odległość nie uległa zmianie. Jw pisałem. To po pierwsze.

Po drugie obiektywy o różnej ogniskowej widzą co innego? Obiektyw 24 mm widzi wszystko to co widzi 50 mm. Prosty dowód - obiektyw że zmienną ogniskową
  • Odpowiedz