Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Czołem Mircy. Noszę się z zamiarem wymiany przednich głośników (niskotonowe plus tweety w miejscu seryjnych) w mojej astrze j. Mam budżet na nie około 400zl, a przyznam się szczerze zorientowany nie jestem w temacie zupełnie. Ktoś mógłby coś sensownego w tej cenie na 165mm polecić?
Drzwi będę wygłuszał a kable zostają seryjne jak coś. Tył wyłączam całkiem.
I jeszcze drugie pytanie, czy jeśli mam seryjnie montowane tweetery przy 7 głośnikach to muszę podpinać zwrotnice? Jeśli tak to gdzie? Pytam bo seryjna jakaś musi przecież być. No i czy moga być one tylko zamontowane przed głośnikami wysokotonowymi? Bo widziałem, że tak ludzie robią. Będę wdzięczny za każdą podpowiedź. pozdro
#caraudio #audio #audiofile #motoryzacja #zrobtosam #astra #opelastra #opel
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ejkejej: seryjna zwrotnica na tweeterze to jakiś kondensatorek na kablu, jak dorzucają do zestawu odseparowanego to przez dołączaną bym podłączał. Ciężko mi się wypowiedzieć na temat tych audiosystemów, wiele osób je polecą ale jakiś czas temu widziałem kilka wpisów że dosyć szybko umarły, poszukaj na grupach car audio na FB to pewnie znajdziesz. No i wygłuszenie to w pierwszej kolejności napewno. Planujesz grać nimi z radia czy przez wzmacniacz?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ejkejej: nie wiem jak wyglądają te zwrotnice, jeśli jest miejsce tylko na tweet to dajesz przed sam tweeter. Żadne radio nie ma realnie 45w na kanał więc tym się nie sugeruj, może z 15WRMS, chyba że to "ANDROID DUŻA NAVI 4GB JEDYNY TAKI" z aliexpress to może nie mieć nawet 10 xD. Patrzy się na WRMS, bo to moc nominalna, szczytowa ładnie wygląda na papierze i tyle ;) A wystarczyć wystarczy,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TrocheSmieszne: no tak jak w linku wyżej, są 2 kanałowe właśnie, dlatego nie wiem jak podpiąć. Radio seryjne do 7 głośników, czytałem, że daje sobie dobrze radę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ejkejej: dwudrożne, nie dwukanałowe ;) i z tego co na szybko spojrzałem to zwrotnica jest na kabelku w postaci kondensatora. Wsadzasz je na miejsce ori głośników, ewentualnie wtyczki pozmieniać/polutować musisz. Oryginalne radia są spoko pod tym względem i wystarczą do takich głośników.
  • Odpowiedz
@ejkejej: albo podpinasz tweetera do fabrycznego skoro masz albo do samego woofera. Te mx mają 3 ohmy więc teoretycznie pod radiem trochę lepiej zagrają. Ale i tak polecam wzmacniacz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TrocheSmieszne: dwudrożne!;) w sensie, że oryginalne tweetery tak mają jak napisałeś? I te nowe wsadzić na ich miejsce bez dodawania zwrotnicy z zestawu, tak? Dobrze zrozumiałem?;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ejkejej: nie wiem jak u Ciebie wygląda to. W vanach tweeter ma odrazu za samym głośniczkiem kondensator, I dalej idzie kabel do wtyczki. Jak będziesz usuwał stary tweeter, to wyjdzie razem z tą niby zwrotnicą, więc I tak będziesz musiał dać swoją.
  • Odpowiedz