Wpis z mikrobloga

@Niski_Manlet: Ok, czyli mogę bez żadnych wątpliwości uznać, że zmyśliłeś całą tę historyjkę, bo ktoś zaatakował twój ukochany socjalizm. Dziękuję za rozwianie wątpliwości:)

Tak żeby każdy zobaczył jaka jest różnica między socjalistami, a tymi którzy socjalizm znają i rozumieją (a więc siłą rzeczy i nim gardzą). Ja nie pozostaję gołosłowny i podaję skąd czerpię informację:

- Igor Gaidar, Collapse of the Empire (wieloletni pracownik radzieckiego ministerstwa finansów, a później drugi premier
@Niski_Manlet: Aha, co do wyliczeń z tego komentarza, zapomniałem jeszcze dodać o masowym alkoholizmie wywołanym intencjonalnie przez radzieckie władze w latach 50-tych. Już 30 lat później w ZSRR było zarejestrowanych ponad 9 milionów alkoholików (ile trzeba było chlać żeby dostać się na taką listę, strach pomyśleć). Ponad 50% nieobecności w pracy wiązało się z alkoholem. A i do dziś schorzenia wynikające z nadmiernego picia są główną przyczyną zgonów wśród mężczyzn, znacząco
@amantadeusz tymczasem w kapitalizmie: o pan robotnik złamał nogę na budowie bo po 16 h #!$%@? bez praw pracowniczych zaczął tracić przytomność? No sorreczka albo sprzedaje dom żeby mieć na leczenie albo niech sobie zdechnie pod wejściem do szpitala, jego wybór xD chciało się leczyć to trzeba było się urodzić bogatym elo xD
@amantadeusz heh, niezły ignorant z Ciebie jeżeli uważasz, że przytoczona historia jest zmyślona. Nie masz kompletnie pojęcia na temat problemów związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym w USA. Wracaj oglądać korwina i nie zawracaj dupy
Dla jasności, użytkownik @LiamRockwell nigdy w życiu nie pracował w USA, nigdy w życiu też tam nawet nie był, bo go nie stać. Szczerze mówiąc wątpię żeby kiedykolwiek pracował w ogóle. Ale jako typowy wykopek, małoletni ekspert od wszystkiego doskonale zna warunki amerykańskiego rynku pracy, i będzie się o nie wykłócał. Wszak wszedł dwa razy na reddit i obejrzał kilka vlogów na youtube. Zna je co więcej na tyle dobrze, że nie
@amantadeusz:

użytkownik @LiamRockwell nigdy w życiu nie pracował w USA

fałsz

nigdy w życiu też tam nawet nie był, bo go nie stać

fałsz

zna warunki amerykańskiego rynku pracy

Owszem

Zna je co więcej na tyle dobrze, że nie ma problemu aby stawiać je na równi wobec totalitarnego państwa jakim jest ZSRR

potrzebny cytat, w którym to robię

Ten rozpłacze się i podbiegnie do moderacji :(((

znowu urojenia

Podsumowując: nie umiesz
@LiamRockwell: Oczywiście musisz mieć bardzo bogate doświadczenie pracy w USA. Szczególnie jako tamtejszy robotnik. Przecież nie jesteś żadnym przemądrzałym, wykopowym Maćkiem z piwnicy pod Bytomiem czy innym Rzeszowem xD

Jak wam nie wstyd tak kłamać. I później wielkie zdziwienie, że radykalna lewica ma przypiętą łatkę intelektualnej Kambodży.
@amantadeusz: typie, Ty mnie nawet nie znasz. Nie wiesz ile mam lat, ile mam pieniędzy, jaki zawód wykonuję, ile krajów zwiedziłem. NIC, ale to NIC nie wiesz, a mimo wszystko plujesz się do mnie, że kłamię. Stworzyłeś sobie w główce obraz socjalisty lewaka i każdego w ten schemat wpasowujesz. Zaskoczę Cię, ale socjalistami są też ludzie wykształceni, o bogatym doświadczeniu życiowym, którzy nie czują pociągu seksualnego do ubóstwa i śmierci z
Mieszkałem u mojej rodziny, która wygrała zieloną kartę i zamieszkują Chicago od wielu, wielu lat.


@LiamRockwell: Potwierdzam, ja byłem tą zieloną kartą i tym Chicago w sumie też.

Ale dobrze, tak bardzo się naprodukowałeś i chciałeś żebym ci uwierzył. Więc niech już ci będzie, zagrajmy w tę grę.

którzy nie czują pociągu seksualnego do ubóstwa i śmierci z głodu


@LiamRockwell: W takim razie muszą popierać siłą rzeczy kapitalizm, bo jak
@amantadeusz:

W takim razie muszą popierać siłą rzeczy kapitalizm, bo jak dotąd to jedyny system, który był w stanie efektywnie ograniczać światowy głód i radykalne ubóstwo.

W jaki sposób ograniczył "światowy głód" skoro w samych stanach zjednoczonych problem głodu dotyczy 35 milionów obywateli (ponad 10 milionów stanowią dzieci)? Populacja USA to 326 milionów - procent wylicz sobie sam.

A skądś czerpię?

Założyłem, że skoro tak ochoczo ciśniesz z socjalizmem, a historię