Wpis z mikrobloga

@KromkaMistrz: no nie wiem co jest w tym wartośćiowego, mało który pośrednik coś wie na temat nieruchomości, a 3-5% to jest patola, 1% max powinni brać. Ile razy mi się zdarzyło uzyskać odpowiedź na pytanie, czy mają inne zdjęcia albo więcej to mówili że nie byli na mieszkaniu jeszcze xD
Spotkałem tylko chyba 1-2 biura, które faktycznie opis i zdjęcia miały zrobione porządnie i wszystkie informacje od razu mi podawali, reszta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TheDzions: no są różne biura które mają różne podejście do biznesu i sprzedawanych nieruchomości. Niektórzy agenco mają 200 ofert na których nigdy nie byli, a są tacy którzy mają 5 i znają je na wylot, maje je na wyłączność
@koszyk2: rzeczywiście straszne! Pośrednik zajmujący się wyszukiwaniem / sprzedawaniem nieruchomości zawodowo ma czelność chcieć na tym zarobić! To czego to doszło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ATAT-2: rozumiem, że chce zarobić, przecież sam się do niego zgłosiłem. Dla mieszkania jakiego szukam to prowizja to ok 18-20 tys. Uważam,że za tyle mogliby się trochę postarać zamiast wysyłać oferty niedopasowane albo w wyższej cenie niż mogę kupić sam z ogłoszenia.
@ATAT-2:
Nikt nie broni pośrednikowi zarabiania, ba nawet jestem za tym żeby pośrednikom płacić jeżeli robią dobra robotę i ułatwiają mi życie to spoko...

Problem jest taki ze:
- mało który pośrednik wie cokolwiek o nieruchomości
- nagminne jest ze dzwonie pytam a posrednik wyczytuje mi to samo info co jest w ogłoszeniu z którego dzwonie( ͡º ͜ʖ͡º)
- pośrednicy wstawiają słabe zdjęcia i nie kompletne
przecież dla kupującego bez różnicy czy chatę pokazuje właściciel czy jakiś koleś w garniaczku...


@LukaszITPill: dla sprzedającego jest ta różnica, że on umywa od wszystkiego ręce i nie odbiera telefonów, nie odpowiada na pytania zainteresowanych lub ciekawskich, nie wystawia ogłoszeń, nie zajnuje się papierkologia, nie pokazuje nieruchomości i z nikim się nie umawia. I na tym polega praca pośrednika.
A, że zdarzaja się leniwi i cwani to nic nowego