Wpis z mikrobloga

Jeny, jak mi nie idzie. Założyłem ten tag, żeby się motywować, a póki co, korzysta każdy, tylko nie ja xD
Stan na wczoraj: 89.9. Tylko temu, że cały dzień nic nie jadłem. Dzisiaj pewnie z 92 będzie.
Trochę zbrzydło mi cardio na orbitreku, więc zrobiłem sobie mini siłownię i będę próbować treningu siłowego.
Z jednej strony to już -20kg. Z drugiej to już ponad rok i wpadam chyba w stagnację.
Grrr.
Jestem zły na siebie.
#zagrubo2021 #sadlonawypowiedzeniu
  • 11
@akeyo20: spróbuj ćwiczyć duże partie mięśniowe na przemian z kardio w trakcie jednego treningu. Może coś ruszy. Ale generalnie to normalne, że waga w pewnym momencie "staje w miejscu". Nie popełniaj tego błędu i JEDZ. Ile razy w tyg ćwiczysz i ile spożywasz kalorii? Tak z ciekawości.
@flito: keto nie dla mnie. Mam cholesterol wywalony w kosmos. Nie ogarnąłbym tego.
@Hilma666: jeżeli nic mi nie przeszkadza, to co drugi dzień siłowo, a w dniu przerwy czasem cardio. Ale dopiero zacząłem taki schemat. Wcześnie cardio co drugi dzień, czasem codziennie. Jakieś 2000kcal, czasem mniej
@akeyo20: no właśnie jak powiedziałam dietetyczce, że ćwiczę jakies dwa trzy razy w tyg na przemian kardio z siłowymi i jakiś rower, to kazała mi spożywać najmniej 2500kcal. Zdziwiłam się, bo najedzona chodzę po kokardę, ale faktycznie rezultaty wydolnościowe są lepsze, zniknął cellulit i pokazują się powoli mięśnie, mimo, że ważę 75kg. U mnie większy problem jest z piciem wody 1,5l z wielkim musem w siebie wlewam...
@akeyo20: Keto ma tyle wspólnego z wysokim cholesterolem, co nic :) Dobrze poprowadzone właśnie obniża poziomy tego "złego".

Ogólnie, dieta ketogeniczna zwykle prowadzi do poprawy poziomu cholesterolu. Obniża się poziom cholesterolu LDL, a poziom cholesterolu HDL wzrasta, co jest zdecydowanie korzystne dla naszego zdrowia.
@pannakota: to ja już nie wiem. Niby tłuszcze nasycone podnoszą poziom LDL i trójglicerydów, a keto raczej opiera się na tłustym i chcąc nie chcąc nie uniknie się chyba sporej ilości tłuszczy nasyconych