Wpis z mikrobloga

@modzelem: na trasy tak. Jak dużo jeździsz po ścisłym mieście to bym odpuścił, ale może to kwestia praktyki i bloków (są takie wypinane w wielu kierunkach). Miałbym obawy bo w mieście na DDR może wbiec gowniak czy pieszy, nie zdążysz się wypiąć i może być niefajnie. Można wypinać się odpowiednio wcześniej przewidując, ale są jednak losowe sytuacje
@modzelem: Oczywiście, że ma sens. Jakość jazdy idzie mocno w górę. Coraz więcej moich znajomych nawet nie zaczyna swojej przygody rowerowej z normalnymi pedałami, od razu kupują w zatrzaski.

@johnweak: od kiedy się przesiadłem na wpinane pedały, a było to dziesiątki tysięcy kilometrów temu, nie potrafię już jeździć bez, po prostu nie czuję kontroli nad rowerem. Wpinanie i wypinanie szybko staje się naturalną częścią jazdy na rowerze i nawet nie
kiedyś miałem corssa i non-stop jeździłem w blokach, ale do czasu takiej pięknej gleby. Wyjeżdżałem z leśnej na asfaltową ścieżkę, koło utknęło miedzy piachem i krawężnikiem. Jak tak leżałem na ziemi a trwało to trochę dotarło do mnie że jazda w blokach nie ma tak wielu zalet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@michnic: tak dlatego wspomniałem, że to też pewnie kwestia praktyki. Mi się nie udało zaliczyć tej mitycznej gleby ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale kilka razy było trochę ciepło w nagłych sytuacjach. Tyle, że właśnie nie mam jeszcze aż takiego doświadczenia
@eturbo: Każdy musi sobie w blokach ten głupi ryj rozwalić, żeby się nauczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@modzelem: Jestem świeżym użytkownikiem bloków (z kilkanaście jazd za sobą) po kilku latach jeżdżenia bez (czy to jako dzieciak czy starszy). Jest to sporo fajniejsze np. można przeskakiwać krawężniki pociągając butami po prostu rower do góry. Stopa w tej samej pozycji, lepiej przenosi się siłę na pedał. Moim przypadku
@modzelem:
zależy czy jeździsz tym rowerem do pracy czy w innych celach poza rekreacyjnych.
Jeśli musisz z roweru zejść, chodzić, załatwiać sprawy, iść na zakupy, do pracy/szkoły czy cokolwiek innego to w butach spd jest to średnio wygodne. Na krótką metę można na dłuższą słabo.
To tyle - to są jedyne przeciwskazania - choć można to ogarnąć pedałami dwustronnymi.