Wpis z mikrobloga

Osocza brakuje, zadzwonili do mnie jako ozdrowieńca z centrum krwiodawstwa żeby oddać. Wstałem dzisiaj rano, żeby zdążyć przed pracą, przejechałem 30km, dojeżdżam a tam kolejka na 200 os... Pytam się czy osocze się oddaje bez kolejki, bo ludzie w różnych sprawach stoją.
-Nie, trzeba stać.
-Aha czyli mają Państwo zapas osocza?
-Nie, brakuje nam.

Pojechałem do domu :/ bo wolnego z pracy nie brałem żeby tam pół dnia stać. Aha i jest to jedyny punkt pobierania osocza.

#koronawirus #bialystok
  • 113
  • Odpowiedz
@entaroadun: Typie, oddałem ponad 20 litrów krwi, płytek, osocza i teraz też oddaję osocze jako ozdrowieniec. I podpisuję się pod tym co napisałeś w poście oboma rękami i jeszcze nogami. Centra krwiodawstwa w Polsce to jest dramat pod względem organizacji. Ja jako ozdrowieniec zarejestrowałem się na donację osocza przez internet. I co? Gówno. Czekałem w kolejce razem ze wszystkimi, bo akurat 'mała kolejka jest'. A potem 10 osób przede mną do
  • Odpowiedz
Jak ktokolwiek żyjący w tym kraju może być altruistą oddającym krew czy właśnie osocze? Wyjdźcie z domu i zobaczcie czyje życia chcecie ratować, starych niewolników którzy pozwolili zrobić między Bugiem a Wisłą korporacyjną montownię nasiąkniętą katotalibanem. Wolałbym wypuścić krew na ziemię niż oddać ją współ0bywatelowi


@Stallion45: Mam nadzieję, że wyjechałeś z Polski, a nie jesteś tutaj dwunożną pokraką żyjącą za mniej niż kilka tysięcy euro w przeliczeniu ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@entaroadun: No i to jest podsumowanie polskiej myśli organizowania czegokolwiek. Odstraszyli osobę, od której potrzebowali osocza, więc straciłeś czas ty, stracili czas oni, a pacjent dostanie z tego gówno i powiedzą potem, że się nie da.
  • Odpowiedz
@entaroadun: to wszystko zasługa obsadzania stanowisk kierowniczych po znajomosci ludźmi, którzy jedyne czym potrafią dobrze kierować, to swoją ręką z żarciem do gęby. Jakakolwiek zmiana, innowacja, prosta rzecz która wyciągnie wydajność placówki na wyżyny - nie, bo tak jak jest to jest dobrze - od 1930 roku nikt nie protestował. Ha tfu
#urojeniajakiestamidalne
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
UPDATE: już wiem skąd te kolejki. Okazuje się, że pracodawca musi dać 2 dni wolnego na oddanie osocza/krwi. Są to 2 dni platnego wolnego,. które nie schodzi z urlopu. Wszyscy się wybrali oddać krew/osocze żeby przedłużyć święta....
@entaroadun: Dlatego teraz jak Ci zależy, żeby załatwić to sprawnie to idziesz we wtorek lub środę. Największe oblężenia są w czwartki, w piątek i poniedziałek jest lżej. 2 dni są z powodu epidemii, normalnie
  • Odpowiedz
@Stallion45: to nie do końca ich wina. Te stare dziady i narodowcy mają dobre intencje, po prostu są mało inteligentni. Wiesz, żyją w swojej bańce, gdzie PiS nareszcie dał a tefałen okłamuje młodych, jesteśmy od nich mądrzejsi to ich wyprowadzajmy z błędu zamiast wyzywać.
  • Odpowiedz
  • 2
@Shatter poczytaj komentarze. Nie mogłem się umówić, w Białymstoku nie umawiają. Zadzwoń i sprawdź. O dniach wolnych nie wiedziałem, ale teraz wiem i rozumiem skąd kolejki
  • Odpowiedz