Wpis z mikrobloga

Pytanie do posiadaczy kamerek 70mai - mam model Pro Plus (A500S) w tandemie z kamerką tylną. Czy w gorące dni lepiej zdejmować z szyby przednią kamerę na czas postoju na dworze? W mojej starej kamerze Xiaomi Yi Dashcam pod wpływem gorąca w aucie rozklejała się żywica którą przyklejona była soczewka w obiektywie i wówczas obraz na nagraniu był nieostry (problem nie występował zimą i w chłodniejsze dni). Jak uważacie?

#wideorejestrator #70mai #motoryzacja
  • 4
  • Odpowiedz
@Jason_Stafford: pierwszy model Yi miał ten problem (zaraz jak wyszła) i chyba po pół roku to naprawili (model pozostał ten sam i zmienili wyłącznie sposób klejenia soczewki na jakiś klej), więc jeśli kupiłeś tę kamerkę ciut później niż w chwili premiery to już masz ten model poprawiony ;-)
  • Odpowiedz
@Jason_Stafford: pewnie tak, niestety nie mam informacji od kiedy do kiedy produkowana była wadliwa seria. Zostaw kamerkę na szybie w aucie latem jak będzie na dworze 30 stopni na pare godzin, nagraj potem filmik i obejrzyj - jeśli tablice aut będą w 100% czytelne to masz wersję poprawioną, jeśli nie będą czytelne - masz wersję z początku produkcji.

Tu przykładowy filmik w dużym przyspieszeniu (ustaw sobie jakość na full HD) -
  • Odpowiedz