Wpis z mikrobloga

Tak sobie włączyłem film kolegi Buddy z #wavepc który testuje komputer za (na szybko licząc) 30k PLN gdzie w top grach ma ok. 40 fps (rozumiem rozdzielczość monitora) to mnie śmiech ogarnia i te ceny kart graficznych, mało tego CZEKANIE na te karty xDDDDDDDxD.

Za swojego żywota składałem zawsze średniaki za ok. 3k PLN. Ostatni był chyba i5 750 i gtx 275 w 2009 roku. Nie był to kombajn ale dawał rady we wszystko na full w 1080p. A dziś? #!$%@? dziś to trzeba być #pcmasterrace i jeszcze się prosić zapsywac, przedplacac xD

#!$%@?ło mnie jak ktoś na tym tagu napisał że czeka na karte od 1 grudnia ludzie ogarnijcie się.
  • 11
@thebestisyettocome No rynek PC to jest teraz rozczarowanie w #!$%@?, składasz sobie kompa z NASA z wypasionym monitorem i ci klatki spadają w jakimś nie wiem, np. Red Dead Redemption 2 sprzed 2 lat. Wywalenie w kompa gigantycznych sum wydaje się nie mieć żadnego sensu jeśli się po prostu gra.
@oldskul: Jasne ze tak. ja to odpalam nawet z tv z android tv + pada z xboxa i jest zajebiscie. Sprawdzałem już na laptopie telefonie i tablecie no i tv jak pisałem. Aktualnie podpinam pod laptopa/macbooka + hdmi do tv + pad i śmiga zadowalająco i taniej niż jakieś konsole czy kupowanie kompa w abstrakcyjnych cenach. Net 200mb/s i sieć wifi 5ghz.
@thebestisyettocome: Widzisz w ogóle czego on używa do wyświetlania tych gier? Monitora z rozdzielczościa, na którą może sobie pozwolić jakiś marny % graczy, a ty coś jeszcze porównujesz do swojego gtx 275 sprzed 12 lat i monitora 720p myśląc że kiedyś to "można było grać na full detalach, a teraz nie można" XD Jakbyś sobie w tym 2008 roku kupił monitor z rozdzielczością wychodzącą poza panujące standardy to efekt miałbyś taki