Wpis z mikrobloga

@mxrxq: gratuluje, wreszcie coś się na tagu dzieje :)
Imo najlepiej wyszedł 2 render, w pierwszym jest duże ziarno, a w renderze z wnętrza wygląda jakby sampli brakło i wszędzie się plamy porobiły. Masz "cast shadwos" (czy jak to się w blenderze nazywa) na szybach? To może być to.
@Trewor: proszę o to dowód ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@drippinsauce: w blenderku
@sipos: nie mam pojęcia co z tym zrobić, w tej scenie nie ma za bardzo co świecić, lakier sam w sobie już poprawiałem i nic to nie dało
@Kerchak: jeszcze jak https://www.artstation.com/mxrxq
@DonRzoncy: jase, bardzo chętnie bo ciężko to znaleźć. Tutaj też się jakoś strasznie nie starałem bo to dopiero pierwsza
Pobierz mxrxq - @Trewor: proszę o to dowód ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@drippinsauce: w blenderku
@sipos: n...
źródło: comment_16171712472djZd70C2TPzEzK9ThMsBe.jpg
@mxrxq: To jeszcze powiedz mi którą serię chciałbyś robić? Pierwszą, produkowaną 73-76 drugą która była nieznacznie różna, czy może któryś z późniejszych modeli z plastikowymi zderzakami (główna różnica wobec I i II)?
@DonRzoncy: głównie chodzi o drugą serię z metalowymi i plastikowymi zderzakami. Z tego co widzę na zdjęciach to były takie i takie, ale nie wiem czy to nie radosna twórczość właścicieli, jeśli tak no to będzie trzeba przerobić na pierwszą. I chciałbym też przebrać go za FLa. FL nie musi być idealny, docelowo te maluchy będą pojawiać się w animacji gdzie będą gdzieś w tle na kilka sekund, chodzi o jakieś
@mxrxq: Zderzaki chrom były do 80 roku mniej więcej, choć zależy od wyposażenia. Były np. Personal 4 gdzie już w 77 wszystko było na plastiku :) Najpopularniejsza kombinacja spotykana w PL w tamtym czasie i poprawna to będzie:
-zderzaki chrom
-wąska ramka tylnych świateł
-brak emblematu 650E, 126p w chromie wchodzi w prawą "słuchawkę" w klapie (to wytłoczenie)
-wloty powietrza żaluzje małe, te są z połowy lat 80 gdzieś
-klamki chrom
@mxrxq: Jak chcesz drugą serię to przede wszystkim z emblematem na pasie przednim pośrodku, bo przesunięty był dopiero w FL, emblematy z tyłu chromowane i w "słuchawce" jak Kolega wyżej opisał, klamki drzwi z chromowanymi cięgnami, przycisk do otwierania tylnej klapy też chromowany, inne kratki wlotu powietrza z boku (te wielkie pojawiły się dopiero w FL i to w okolicach 1987 roku bodajże, także były też FL-e ze starszym typem kratek),
Pobierz fajnyprojekt - @mxrxq: Jak chcesz drugą serię to przede wszystkim z emblematem na pas...
źródło: comment_16171755083RPCdclpNZxy2OcUuvQx88.jpg
@mxrxq: Maluch stoi dziwnymi rozwiązaniami niemal na patencie ¯\_(ツ)_/¯ Jakbyś miał jakieś wątpliwości to podpowiem. Mogę też zwymiarować elementy wnętrza, bo widzę że licznik różni się nieco kształtem, jak i kierownica też. Ogólnie pisz co potrzeba, coś pomyślimy :) Czekam na efekt końcowy