Wpis z mikrobloga

Niechęć do publicznego upokarzania się nazywasz rasizmem?


@Manman: Uważasz klękanie za upokarzający gest bo w twojej post sowieckiej mentalności zakodowane jest by klękać przed ludźmi posiadającymi lepszy status. Czy to przed zaborcą czy przed panem w chmurce.

Cywilizowany zachodni człowiek już nie ma takich uprzedzeń i potrafi klęknięcie przekuć w szlachetny gest sprzeciwu wobec zacofanej idei rasizmu.

Może czas dorosnąć i porzucić polską mentalność?
@Logika_wykopu: A co miała śmierć GF wspólnego z rasizmem? Widziałem całe nagranie i typ ewidentnie nie współpracował z policjantami. Tam trzeba było mieć anielską cierpliwość by wytrzymać z typem, który siedząc w aucie nagle zaczął drzeć japę że ma klaustrofobię + 100 błagań by go nie brali. Taki był obowiązek funkcjonariuszy -> zabrać podejrzanego, typ nie współpracował, złapano go i dokonano niezbyt właściwej interwencji. Nie wiem czemu to stało się tak
@MLGkunek: Ale rozumiesz, że morderstwo Floyda nawet jeśli nie było spowodowane rasistowskimi pobudkami to spowodowało protesty bo ludzie mieli dość przemocy policji względem Afroamerykanów? To nie jest, że zabili jakiegoś randoma i w całym kraju protesty się zaczęły.

Stany naprawdę były rasistowskim państwem obecnie to Obama nigdy nie dostałby prezydentury.


To jest wniosek na poziomie "mam czarnego przyjaciela więc nie mogę być rasistą"

Polacy przecież cały XIX wiek byli dyskryminowani w