Wpis z mikrobloga

Myślicie, że mając działkę, jestem w stanie zbudować dom około 75m2 (z poddaszem) do etapu SSZ za około 100k?
Nie wliczając kierownika budowy, działki, kosztów związanych z papierami oraz przygotowania działki pod budowę?
Ława fundamentowa 50-70cm, Ściany fundamentowe: bloczek betonowy 24 cm, Ściany zewnętrzne: murowane, dwuwarstwowe: pustak ceramiczny poryzowany 24 cm + styropian 20 cm, dach dwuspadowy
Dużo rzeczy będę robił z pominięciem ekip budowlanych (poza dachem). Czas nie ma znaczenia.
#budujzwykopem #pytanie #budownictwo #budowadomu
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@spidero: na fundamenty wyszło mi 15-17k. Wiadomo, wszystko zależy nawet od tego, czy będę ten dół tydzień kopał czy wezmę na 2 dni koparkę i zapłacę 3k. Nie chodzi mi o sam fakt, zamknięcia się w 100tys. Jedynie o faktyczną możliwość takiego czegoś. Bo jak śledzę grupki na fb, bo tam przewijają się kwoty 400-600k za jakies 100m2 za SSZ, przeraża mnie to
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront: obczaj na yt dom za 25 tys. Z tego co kojarze to tam wychodzi mniej m2 niz 75 i do tego to dom na zgloszenie, ale ceny materialow sa podawane, wiec mozna to w prosty sposob przeliczyc
  • Odpowiedz
dodatkowo strych nie moze miec czesci z wydzielonymi pomieszczaniami przeznaczonymi dla ludzi, a 52m to duuuzo wiecej niz 35m :) wiec w zasadzie nie masz co brac tego pod uwage


@spidero: ale co to ma do rzeczy? OP pyta o koszty, wiec to mozna latwo przeliczyc
  • Odpowiedz
@Tacom: nie rozmawiamy tu o moich potrzebach i preferencjach. Mieszkam obecnie w dużym domu jednorodzinnym, mieszkałem też w kawalerce. 75m2 będzie dla mnie i różowej okej, nie planujemy dzieci, nie muszę przedłużać sobie penisa przed sąsiadami. Mamy 26a działkę, nie udusimy się z braku miejsca w domu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@RwandyjskiFront: fundament nieco większy ale brak stropu, schodów, ścian kolankowych, zabudowy poddasza, łatwiej instalacje ciągnąć, jak będziesz coś robił sam to dużo prościej i bezpieczniej bo nisko. Z oknami lepiej i pomieszczenia ustawne.
  • Odpowiedz