Wpis z mikrobloga

@knur3000:

no sory ale jak nie masz kredytu cię nie zatrudnimy, bo jeszcześ gotów złożyć wypowiedzenie


Serio są tacy pracodawcy? I skąd w ogóle pracodawca ma wiedzieć, czy masz kredyt?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@dawid131: nie można tak. Na uop w skali roku musi byc 14 dni nieprzerwanego urlopu. Ale jak ktoś pozwala sobie srac na łeb to juz z nim jest problem.
  • Odpowiedz
@PanKompromitacja: pracowałem w jednym obozie pracy, gdzie większość urlopu ustalał zakład xD, tzn. jednego letniego miesiąca był "przestój" - czyszczenie i konserwacja maszyn, czyszczenie hali, jakaś inwentaryzacja mała itp., i wtedy każdy miał odgórnie ustalone wolne
  • Odpowiedz
@clearance: takie miejsca wciągają, to trochę jak sekta zamykasz się w bańce i z każdym miesiącem coraz trudniej z tego wyjść.

Zresztą byłem trzy miesiące w fabryce, jak powiedziałem że rezygnuje to dosłownie każdy mnie tam namawiał bym został "no bo gdzie jest lepiej?"
  • Odpowiedz
jednego letniego miesiąca był "przestój" - czyszczenie i konserwacja maszyn, czyszczenie hali, jakaś inwentaryzacja mała itp., i wtedy każdy miał odgórnie ustalone wolne


@obuniem: No i dziwisz się, patrząc z punktu widzenia zakładu? Co by mieli robić ci pracownicy, jeśli produkcja została zatrzymana?
  • Odpowiedz
Ja pracuję w urzędzie. 3 kwietnia będzie 3 lata. Wszyscy narzekają, a gdy ktoś się znajdzie taki, kto zmienia pracę do sensacja.
  • Odpowiedz
@PanKompromitacja: a ja jak jeszcze nie miałem dzieci albo gdy dziecko nie chodziło jeszcze do szkoły to jeździłem na wakacje najchętniej koniec maja-poczatek czerwca (oczywiście nie nad polskie morze). Mało ludzi, niskie ceny i pogoda już fajna żeby jechać do Grecji, Chorwacji czy na Węgry. 10 lat temu płaciłem 25 euro za 3 osoby w 3 pokojowych apartamentach na Węgrzech pod koniec maja, a trafiłem pogodę ponad 30 stopni -
  • Odpowiedz
@p4wl: Pracowałem w takich firmach ale nie na takich zasadach. Widziałem takie patologie na innych działach.
Najśmieszniejsze jest to że to "młodzi" wymuszali pozytywne zmiany i przestrzeganie kodeksu pracy. Starzy pracownicy zawsze zgadzali sie na wszystko.
  • Odpowiedz
Nie wiem kiedy oni założyli rodziny jak każdy #!$%@? większość dnia. A najlepsze jest to że niektórzy przyjeżdżają wcześniej do roboty posiedzieć w kuchni.

W Polsce miliony tak wegetują


@clearance: o takich ludziach typu "Zostanę dłużej w pracy, bo i tak nie mam co robić w domu" powinna powstać osobna seria memów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@PanKompromitacja: W sumie zawsze brałem urlop przed lub po okresie wakacyjnym. Czerwiec czy wrzesień to kilka stopni mniej. Jednak luz w kurortach wynagradza temperaturę. Żadnych bachorów pod nogami i Januszy z parawanami. Jeśli ktoś jeździ na wakacje do Włoch czy Grecji to już wgl trzymanie się lipca i sierpnia jest trochę zbędne.
  • Odpowiedz