Wpis z mikrobloga

Witam wszystkich.
Mam pytanie z gatunku medycznych, czy ktoś może ma pojęcie co to są za przejaśnienia, uwypuklenia przy na paliczkach dalszych? Nie boli to, czasem jest bardziej, czasem mniej widoczne ale wydaje mi się, że kiedyś tego nie miałem. Nie są opuchnięte jako takie, stawy uciskowo nie bolesne, przynajmniej póki na prawdę mocno nie ścisnę. Dodatkowo moje paznokcie wyglądają trochę gorzej niż kiedyś, nierówny koloryt, też jakby ciemniejsze i jaśniejsze fragmenty, dodatkowo w 2 miejscach takie drobne kreski znalazłem jakby drzazgi, przy czym nie są one na końcu, tylko jakby w połowie paznokcia więc nic się nie wbiło.

Byłem u dermatologa, odnośnie paznokci spytał czy mam coś z sercem, nic mi o tym nie wiadomo, poza tym, że mam zdiagnozowany przerost lewej komory który kardiolog kiedyś określił jako nic groźnego i kazał zostawić w spokoju, ale to stary dziadek był ten dermatolog i nie bardzo chciał drążyć więc nic się nie dowiedziałem. Lekarz poz nic mi nie powiedział na ten temat.

U reumatologa też byłem, po badaniu fizykalnym i wywiadzie oraz wynikach wykluczył RZS gdyż "brak widocznych, zajętych bolących stawów, uciskowo w normie, ruchowo w normie" wynik czynnika reumatoidalnego 21 UI/ML uznała za nieistotny przy braku objawów i reszcie wyników w normie (OB 2, CRP 1.7, Anty CCP <0.5, Kwas moczowy w normie, hemoglobina 14.8, reszta morfologii w normie).

Lekko pobolewają mnie palce u rąk, u nóg tez przy próbie mocnego ich wykrzywienia ku górze (tak jak bym chciał przybrać pozę do sprintu), czasem zaboli łokieć czy kolano no ale nic opuchnięte, nic nie boli stale, nic nie jest sztywne z rana itp.
Szczerze już nie wiem co robić i kogo słuchać, reumatolog mówi że ok, wyniki w normie poza czynnikiem reumatoidalnym, a mnie pobolewa czasem plus te dziwne palce. Pracuję na zimnie, dłońmi, dźwigam trochę ale nigdy nie miałem takich dziwnych pobolewań, te palce jakieś inne trochę niż kiedyś, no cholera nie wiem.

Wiem, że to nie forum medyczne ale odwiedziłem już ze 4 lekarzy i dupa ( ͡° ͜ʖ ͡°) może ktoś z was się spotkał i coś doradzi.

#medycyna #leczenie #reumatologia #dermatologia #kardiologia #rzs #lekarz #lekarzpoz #pomocy
Diabolic - Witam wszystkich. 
Mam pytanie z gatunku medycznych, czy ktoś może ma poj...

źródło: comment_16168941406cMWp45lbXvw0R9E0hTMRZ.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@39revird: cholera ale nie mam nic z cewką moczową, jądrami itp. Mam jedną kobietę od dawna. Jedynie zdarza mi się czasem skorzystać z WC poza domem.
jedynie pasuje odmiana rozsiana, bo bolą mnie stawy, mam to na palcach no i czuje w okolicach tych zmian takie jakby grudki jak palcem przejadę...
  • Odpowiedz
"Zdarzają się również przypadki wystąpienia jedynie skórnych dolegliwości przy zakażeniu rzeżączką. Objawy skórne występują w około 3% przypadków infekcji. Umiejscowione są zazwyczaj na stopach i dłoniach i występują w postaci krost otoczonych obwódką zapalną" hmmm albo przypadkiem udało ci się znaleźć odpowiedź na moje pytanie albo to zajebisty zbieg okoliczności.
Tak czy owak nice try ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ktoś ma jeszcze jakieś sugestie?
  • Odpowiedz
@Diabolic co z tego wyszło? Mam identyczne objawy co ty od kilku dni i tez się zastanawiam o co chodzi..lekkie bóle stawów w palcach i łokciach, podwyższone RF. Byłbym wdzięczny jeśli podzieliłbyś się doświadczeniem, pozdrawiam!
  • Odpowiedz