Wpis z mikrobloga

Kredyt hipoteczny a ubezpieczenie na życie - ankieta medyczna?

Czy przy braniu kredytu hipotecznego i podpisywaniu umowy na ubezpieczenie na życie wymagane jest wypełnianie ankiety medycznej lub wykonanie badań? Kilka lat temu miałem usuwany mały guz, który zwykle jest nowotworem łagodnym i nie wymagał on żadnego leczenia, ale nigdzie wprost w wynikach nie mam napisane że jest on łagodny. Czy to może być przeszkodą żeby otrzymać kredyt? Planuję go wziąć na kwotę ok. 100-200 tys. zł.

#kredythipoteczny #ubezpieczenia
  • 8
  • Odpowiedz
@splasz dane medyczne sa objete tajemnica lekarską i o ile bank nie ma jakiś konszachtów z dostawcą usług medycznych na lewo to nie ma prawa pytać, posiadać czy przetwarzać tego typu danych.
  • Odpowiedz
@splasz: ( ͡° ͜ʖ ͡°) w banku wklepią w kąkuter że nic ci nie jest, nigdy nie chorowałeś itp.
oczywiście jak polisa ma być zabezpieczeniem i ma rzeczywiście zadziałac w razie zgonu, to powinna być z przeprowadzoną ankietą medyczną i indywidualną oceną ryzyka na podstawie dok. medycznej
pisz do @fromasz56 lub @djdaniel to ogarną Ci ubezpieczenie na żyćko
  • Odpowiedz
@Ziutek_Grabaz: @Jestem_Tutaj: dziękuję za odpowiedzi

Czyli działa to tak jak poniżej?
1. W przypadku przeciętnej kwoty kredytu, wyleczony nowotwór nie jest przeszkodą do jego udzielenia, nawet jeśli wymagana jest ubezpieczenie na życie.
2. Ewentualne problemy mogą powstać dopiero w razie śmierci i konieczności skorzystania z polisy, ponieważ wtedy ubezpieczyciel może nie wypłacić ubezpieczenia, jeśli wcześniejsza historia chorobowa naruszała warunki z warunków ubezpieczenia.
  • Odpowiedz
@Ziutek_Grabaz: Dzięki. Jeszcze jedno, bo tego nie podkreśliłem na początku - kredyt brałbym w pojedynkę i jestem singlem bez dzieci. Czy w takiej sytuacji też to tak zadziała, czy może wtedy banki i ubezpieczyciele są bardziej wyczuleni?
  • Odpowiedz
Czy to może być przeszkodą żeby otrzymać kredyt?


@splasz: Nie będzie to przeszkodą. Ubezpieczenie na życie nie jest obowiązkowe przy kredycie hipotecznym. Jedynie w nielicznych bankach będzie wymagane przy spełnieniu pewnych przesłanek (np. jeden dochód). W większości banków ubezpieczenie na życie stanowi produkt dodatkowy, nie wiąże się też z ankietą medyczną.
  • Odpowiedz