Wpis z mikrobloga

Naukowcy twierdzą, że wykryli nową, tajemniczą warstwę w centrum naszej planety. Odkrycie jej może ujawnić więcej informacji na temat historii Ziemi.

Jedna z podstawowych zasad geologii jest taka, że Ziemia składa się z czterech warstw: skorupy, płaszcza, jądra zewnętrznego i jądra wewnętrznego. Ale to może zostać obalone w świetle nowego badania, które sugeruje, że Ziemia ma wyraźną piątą warstwę, która była pod naszymi stopami przez cały czas.

Zapraszam:
https://www.wykop.pl/link/6027071

____________________________________________________________________________________________________

Wołam użytkowników, którzy chcą być wołani i zaplusowali wpis - cofnięcie plusa - nie będziesz więcej wołany/wołana.
Nie chcesz przegapić następnych znalezisk? Zapisz się TUTAJ.
Zerknij również na pozostały content i tag #ntdc: KLIK.
____________________________________________________________________________________________________
ntdc - Naukowcy twierdzą, że wykryli nową, tajemniczą warstwę w centrum naszej planet...

źródło: comment_1616866841JDtGnc7Msrr4ZfBjuXGh91.jpg

Pobierz
  • 31
@pavul0n666:

Nie ma głupich pytań, są za to głupie odpowiedzi. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Ciężko mi odpowiedzieć, bo nie jestem geologiem, i nie zamierzam się kompromitować.
istnieje koncepcja pustej Ziemi, pozornie absurdalna.
ale istnieja intrygujace fakty ktore mowia o wewnetrznym "sloncu" reaktorze jadrowym.
bardzo duze cisnieniemoze powodowac synteze lekkich atomow? a ta uwalniac energie?
moze to dlatego w rowie marianskim jest cos jakby ropa?
moze to jednak na drodze transmutacji pierwiastkow zachodza zjawiska ktorych nauka jeszcze nie opisala?