Wpis z mikrobloga

Naukowcy twierdzą, że wykryli nową, tajemniczą warstwę w centrum naszej planety. Odkrycie jej może ujawnić więcej informacji na temat historii Ziemi.

Jedna z podstawowych zasad geologii jest taka, że Ziemia składa się z czterech warstw: skorupy, płaszcza, jądra zewnętrznego i jądra wewnętrznego. Ale to może zostać obalone w świetle nowego badania, które sugeruje, że Ziemia ma wyraźną piątą warstwę, która była pod naszymi stopami przez cały czas.

Zapraszam:
https://www.wykop.pl/link/6027071

____________________________________________________________________________________________________

Wołam użytkowników, którzy chcą być wołani i zaplusowali wpis - cofnięcie plusa - nie będziesz więcej wołany/wołana.
Nie chcesz przegapić następnych znalezisk? Zapisz się TUTAJ.
Zerknij również na pozostały content i tag #ntdc: KLIK.
____________________________________________________________________________________________________
ntdc - Naukowcy twierdzą, że wykryli nową, tajemniczą warstwę w centrum naszej planet...

źródło: comment_1616866841JDtGnc7Msrr4ZfBjuXGh91.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@ntdc: to jest wgl chore i niesamowite jednocześnie, jak się tak zastanowić nad tym dłużej, że w każdej dowolnej chwili, pod stopami, tak, nawet teraz, jak spojrzę w dół, siedzi jakaś niepojęcie wielka stalowa kula i to na dodatek częściowo płynna, jakieś #!$%@? płomienie wybuchy bez przerwy się tam kotłują, a ja tu sobie żyje na samej górze tego wszystkiego zupełnie bez świadomości
  • Odpowiedz
@Naturmensch: skoro ma wpływ na oceany przez odpływy i przypływy wód, to dlaczego nie miałby rownie dobrze wpływać na ruchy magmy w skorupie? Gdzieś kiedyś chyba oglądałem jakiś materiał, że jeśli ciała niebieskie mają swoje satelity (albo same są satelitą) to im znacznie dłużej może zająć stygnięcie jądra. Ale może po prostu opowiadam jakieś banialuki, bo to dawno temu było, więc ktoś mnie może niech poprawi :)
  • Odpowiedz