Wpis z mikrobloga

#wesolezyciewsekcie
Świadkowie Jehowy i Pamiątka Śmierci Jezusa

Dzisiaj odbędzie się jedyne święto w roku, jakie obchodzą Świadkowie Jehowy - Pamiątka Śmierci Jezusa. Pisałam o nim i moich wspomnieniach z nim związanych rok temu (tutaj), a ponieważ żyjemy w czasach pandemii to ŚJ organizują to święto zdalnie, więc jeśli jesteście ciekawi jak to wyglądało rok temu to również był o tym wpis: link.

Jeśli macie w rodzinie lub znajomych ŚJ to być może dostaliście zaproszenie na to wydarzenie. I jeśli nie chcecie iść to może się zastanawiacie, w jaki sposób odmówić. Rada z mojej strony - nie przejmujcie się tym. ŚJ co roku zapraszają na to święto masę ludzi, jest to bardziej akcja informacyjna, że coś takiego się odbywa i tak naprawdę niewiele z zaproszonych na nie przychodzi, więc no pressure. Po prostu odmówcie, jak każde inne spotkanie, na które byście nie poszli.

W tym roku zapraszam też na nowy tag o ŚJ, który stworzyła @Sandrinia - #nowomowajehowych. Dzisiaj wstawiła wpis, na temat właśnie Pamiątki, w którym nieco pomogłam, chociaż to przede wszystkim jej przemyślenia i wspomnienia związane z tym świętem, więc polecam się zapoznać - link.

Miłego weekendu, pysznej kawusi i wesołej Pamiątki Śmierci Jezusa życzę! xD

------

Na tagu #wesolezyciewsekcie piszę wspomnienia z czasów, kiedy byłam wierzącym Świadkiem Jehowy i inne teksty w temacie. Prócz samego tagu możecie mnie też obserwować na FB.

#swiadkowiejehowy #swieta #jehowi
13czarnychkotow - #wesolezyciewsekcie 
Świadkowie Jehowy i Pamiątka Śmierci Jezusa
...

źródło: comment_1616847678YHuxoqnHw6bvoCSFEILoHe.jpg

Pobierz
  • 56
czemu piszesz o sobie byłam wierzacym świadkiem


@13czarnychkotow: bo religia w której się wychowałam i ochrzciłam nazywa się Świadkowie Jehowy i kiedyś w to wierzyłam, w jaki inny sposób miałabym to napisać?

mają stały termin czy co? katolicki termin jest oparty o księżycowy kalendarz żydów więc dziwię się że ŚJ obchodzą w innym terminie


@Daleth2202: tylko że u katolików to musi być zawsze ten sam dzień tygodnia, więc muszą przesunąć.
@Cesarz_Polski: w takim razie witam na moim tagu! :D Sąsiad pewnie miał na myśli Armagedon, czyli wojnę Boga, Jezusa i jego aniołów z Szatanem i jego demonami. Pisałam o Armagedonie już kilka razy (tu, tu i tu), bo to chyba ich główne wierzenia, jako że ŚJ nie wierzą w podział na piekło i niebo i to dopiero Armagedon wiąże się z potencjalną nagrodą za bogobojne życie i karą