Wpis z mikrobloga

#wesolezyciewsekcie
Świadkowie Jehowy i Pamiątka Śmierci Jezusa

Dzisiaj odbędzie się jedyne święto w roku, jakie obchodzą Świadkowie Jehowy - Pamiątka Śmierci Jezusa. Pisałam o nim i moich wspomnieniach z nim związanych rok temu (tutaj), a ponieważ żyjemy w czasach pandemii to ŚJ organizują to święto zdalnie, więc jeśli jesteście ciekawi jak to wyglądało rok temu to również był o tym wpis: link.

Jeśli macie w rodzinie lub znajomych ŚJ to być może dostaliście zaproszenie na to wydarzenie. I jeśli nie chcecie iść to może się zastanawiacie, w jaki sposób odmówić. Rada z mojej strony - nie przejmujcie się tym. ŚJ co roku zapraszają na to święto masę ludzi, jest to bardziej akcja informacyjna, że coś takiego się odbywa i tak naprawdę niewiele z zaproszonych na nie przychodzi, więc no pressure. Po prostu odmówcie, jak każde inne spotkanie, na które byście nie poszli.

W tym roku zapraszam też na nowy tag o ŚJ, który stworzyła @Sandrinia - #nowomowajehowych. Dzisiaj wstawiła wpis, na temat właśnie Pamiątki, w którym nieco pomogłam, chociaż to przede wszystkim jej przemyślenia i wspomnienia związane z tym świętem, więc polecam się zapoznać - link.

Miłego weekendu, pysznej kawusi i wesołej Pamiątki Śmierci Jezusa życzę! xD

------

Na tagu #wesolezyciewsekcie piszę wspomnienia z czasów, kiedy byłam wierzącym Świadkiem Jehowy i inne teksty w temacie. Prócz samego tagu możecie mnie też obserwować na FB.

#swiadkowiejehowy #swieta #jehowi
13czarnychkotow - #wesolezyciewsekcie 
Świadkowie Jehowy i Pamiątka Śmierci Jezusa
...

źródło: comment_1616847678YHuxoqnHw6bvoCSFEILoHe.jpg

Pobierz
  • 56
@krajzega: xD ale zanim to zrobisz to polecam moje wpisy o ŚJ i miłości (link) i moją historię miłosną (link), bo może się okazać, że to jednak nie jest warte zachodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@13czarnychkotow: widziałem Cię kiedyś na żywo, więc wiem, że jednak jest ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Ja szczerze przyznam, że uwielbiam uroczystość Pamiątki i to jest jedyna rzecz związana z ŚJ, do której mam mega sentyment. Zebrania były często nudne, kongresy ciężkie do wytrzymania ze względu na dwa dni po jakieś 8 godzin, ale Pamiątka zawsze 10/10. Jako dziecko wierzące jarała mnie podniosłość atmosfery, a później, kiedy już dorosłam, lubiłam słuchać wykładu wieczoru, bo każdy jest innym mówcą i lubię porównywać. No i emblematy zawsze kusiły, chętnie bym
Włączyłam enter i post se poszedł XD Chciałam jeszcze dodać, że ostatni raz na Pamiątce byłam jakieś 4 lata temu. Nadal kusi, ale ostatniej okazji nie kojarzę dobrze. Miałam w zborze takiego starszego zboru, który był dla mnie, mamy i brata jakby członkiem rodziny, ale w kilku sytuacjach nas zawiódł, a po tej konkretnej Pamiątce (byłam sama, mama i brat od dawna nie uczestniczą w sekcie, a ja właśnie tylko na Pamiątkę
@moekebe: emblematy to właśnie przaśny chlebek i wytrawne wino, ciałko i krew Chrystusa. W czasie pamiątki wszyscy uczestnicy przekazują je sobie po kolei na znak szacunku dla ofiary złożonej przez Jezusa. I spożywać ich nie wolno, jedynie mogą te osoby, które czują, że są wybrane do życia wiecznego po stronie Jehowy. Jakoś to trzeba wcześniej uzgodnić ze starszymi zboru, w sumie ciekawa jestem, co by było, gdyby jakiś jutuber wbił na
@La_Fawnduh też bardzo lubiłam Pamiątkę, w poprzednim wpisie pisałam wlasnie, bardzo podobne odczucia mam do Twoich, chociaż od lat nie byłam :P Ale nie dziwię się ze przestałaś chodzić po tym przeżyciu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@moekebe emblematy są wyjaśnione w podlinkowanych przeze mnie wpisach, bo pisałam o nich rok temu i ogólnie o tym, jak wygląda pamiątka i przygotowania do niej, ale @La_Fawnduh wyjaśniła tak w skrócie.
@selawi wczoraj odpisałaś tylko "ok".
Potem zmieniłaś treść odpowiedzi z tego co dziś widzę na coś co ma mniejszy sens niż samo "ok. Dziś znowu próbujesz uderzać w inne tony tej samej narracji.
Co ma sprowokować ta zmiana kontekstu wypowiedzi autora wpisu? Czy naprawde aż tak Ci na tym zależy, że kolejny dzień z rzędu mnie wołasz do dyskusji na ten temat?