Wpis z mikrobloga

@Pesa_elf: ale jednak smutno się patrzy, jak natura wdziera się w takie zabytki. Jakbyśmy byli epigonami jakiejś kończącej się cywilizacji. Być świadkiem odchodzenia własnego świata do przeszłości, to coś okropnego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@karuzelpl: @Damien_Up @RRybak: @Przedmidorrr: @smok01: @LRF1000W: @Kocurzysko pozostałość po przelotkach do linek od pędni do semafora wjazdowego kształtowego w Dąbrowie Tarnowskiej od strony Tarnowa. Ciekawostką jest to że po drodze linia idzie łukiem i o ile dobrze widziałem to koło 5 szt naprężaczy musiało być bo wystawały elementy fundamentów.
źródło: comment_1616854500kAjn7cZDi4CDm7qY8FcLQ0.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pesa_elf: Pamietam, jak tam pociągi z bipom jeździły, ale zastanawia mnie, po co tam linie kolejowa prowadzono...
Rozumiem, Niedomice, celuloza, chociaż nie ma tam chyba bocznicy? Byl w tych okolicach jakis inny przemysł, ktory wymagał kolei?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@karuzelpl: @Damien_Up @RRybak: @Przedmidorrr: @smok01: @LRF1000W: @Kocurzysko pierwszy rozjazd w Dąbrowie Tarnowskiej. Z tego co wiem to linia 115 pod koniec funkcjonowania miała system automatycznej mijanki coś w rodzaju systemu kapsch. Z rozmów z kolejarzami dowiedziałem się że zainstalowano je właśnie w Dąbrowie Tarnowskiej Żabnie i Łukowej Tarnowskiej. Ale zanim wszystko dograno i odebrano przyszedł 3 kwietnia 2000 roku i urządzenia zdemontowano.
źródło: comment_1616855071JQWk06nDzFLTdgEiGaSrnq.jpg
@barteck: w Niedomicach miałeś bocznice szlakową. Pociąg stawał na linii i część wagonów wpychal na tory zdawczo odbiorcze zlokalizowane przy kanale w okolicy przystanku w niedomicach. A towary niebezpieczne i wysokiego ryzyka pociąg przyjmowało Żabno gdzie robiono oblot i jechano na Niedomice. Mam książke w której jest napisane że kolejarz jeden dostał oparzeń od nieszczelnej cysterny z chlorem.
We fiuku była naftobaza, wyrobisko piachu żółtego oraz skład firmy budowlanej.
W dąbrowie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pesa_elf: o widzisz, ciekawe. Tyle lat w niewiedzy człowiek żył.
W Mędrzechowie kojarzę plac, w Oleśnie przejazd kolejowy ze stopem, na którym często łapała policja-mimo, ze pociąg juz tam dawno nie jeździł
(°°
Jak wrócisz?
@LRF1000W: Huta szkła, fritar, tamel, Mpec, centrostal, zakłady mięsne i te magazyny spożywcze co są przy elektrycznej. Na starej mapie topograficznej coś odchodziło po łuku obok hotelu. A przy elektrycznej jest brama w ogrodzeniu tamelu z tarcza zaporową na nich.