Wpis z mikrobloga

Nie ma obecnie nikogo, komu kibicuję mocniej niż Paulo Sousie. Nie dlatego, że jestem jego fanem. Tylko jestem antyfanem "polskiej myśli szkoleniowej".

Chcę, żeby w końcu zrozumiano, że nasi trenerzy są gównem, bo nimi są. A w "szkole trenerów" uczy ich #!$%@? jego mać Stefan Majewski. Człowiek wielu braków talentu i charyzmie kostki brukowej.

Nawet nasza liga w ogóle nie rozumie nic. Lech zwolnił Bielicę, a gość robił lepszy niż powinien. Walczył o mistrzostwo z gównoskładem. Przyszli "specjaliści" z Polski, albo wychowani trenersko w Polsce jak Drurdjević i już #!$%@?, nagle i to trudne, choć powinno być proste. A dzisiaj Nenad jest już za drogi na tę ligę.

Teraz też wywalają Lavicke. A to trener może nie z mocnego kierunku, ale porządny. Wywalają go, bo Śląsk nie gra o puchary, a Śląsk w ogóle jest w górnej ósemce, bo miało Lavicke. Standardowe osiągnięcie wyniku ponad stan kadry zespołu i oczekiwania z dupy. Fakt, Śląsk gra brzydko, ale dajcie tam byle rodzimego trenera i będzie tylko gorzej na dłużsżą metę.

Zatrudnili Jacka Magierę, no zajebiście. Mogliby i grać bez trenera i puszczać piłkarzom filmiki motywacyjne na jutubie i losować skład przy wódzie, wyniki byłyby podobne.

Trzeba nam w piłce oddechu. Trzeba #!$%@?ć starych dziadów jak tylko się da daleko od piłki. Bo bez tego nic nie osiągniemy nigdy.

A ewentualna porażka Sousy tylko utwierdzi te baranie łby, że warto stawiać na naszych. A weźcie pod uwagę, że poważnym kandydatem od zawsze był Probierz. I całkiem prawdopodobne, że byłby selekcjonerem gdyby Boniek nie startował na prezesa (choć i on go rozważał, ale miał kumpla Adasia).

Szkółki się pojawiły, kluby widzą, że hajs jest w młodych. To się poprawiło i teraz kolejny krok. #!$%@? w #!$%@? trenerskie zera. Od samego spodu piramidy, aż po szczyt. Nie chcemy już naszej myśli szkoleniowej.

Chcemy, żeby umarła. I wiem, że samo zagraniczne nazwisko nie gwarantuje wyższej jakości, ale gorzej już być nie może, tak zwyczajnie.

#pilkanozna #ekstraklasa #reprezentacja
  • 12
Szkółki się pojawiły, kluby widzą, że hajs jest w młodych. To się poprawiło i teraz kolejny krok. #!$%@? w #!$%@? trenerskie zera. Od samego spodu piramidy, aż po szczyt. Nie chcemy już naszej myśli szkoleniowej.


@onpanopticon: zgadzam się w zupełności, szkółki piłkarskie produkują już całkiem niezłych zawodników, ale trenerka u nas leży. Aby wyjść z bagna musimy wykonac kolejny krok, czyli zatopić "polską myśl trenerską" która tkwi metalnie w latach 80'
@onpanopticon:

Standardowe osiągnięcie wyniku ponad stan kadry zespołu i oczekiwania z dupy.

a to nieprawda akurat, wystarczy spojrzeć na tabelę meczów wyjazdowych. Z resztą zgoda.
@WHlTE: Ja uważam, że obecny skład Śląska to raczej połowa dolnej ósemki. Chociaż teraz ta tabela jest tak spłaszczona, że mało znaczy samo miejsce. Niemniej i tak mnie dziwi, że Śląsk tak dobrze wygląda punktowo.

Robią moim zdaniem punkty ponad jakość.

Tylko dodam, że "zagraniczny" to nie znaczy byle był zagraniczny ;) Bo Czesi, a zwłaszcza Słowacy (Sevela w Zagłębiu), to niekoniecznie poziom. Nam trzeba zachodniego podejścia. Takiego przełamania jakie miała
@PauloSousa: To strasznie krzywdzące i nie lubię tego wypominania. Był łebkiem, który nie miał nic do powiedzenia, nawet nie zagrał w tamtym meczu.

Ja oceniając czyjeś wybory staram się postawić w ich sytuacji. I stawiając się w tamtej wiem, że 99,9% ludzi by na to poszło, bo i tak żaden "udział", a raczej tylko nie przeszkadzanie. A jeśliby zawetował, to na tamten czas i ówczesne realia, mógłby kończyć karierę.

Mówienie, że
Był łebkiem, który nie miał nic do powiedzenia


@onpanopticon: Nie miał nic do powiedzenia, ale jak trzeba było namawiać innych to nie ma sprawy XD
Esesmani też nie mieli nic do powiedzenia. Oni tylko wykonywali rozkazy.

nawet nie zagrał w tamtym meczu


@onpanopticon: No tak, jak zlecam zabójstwo ale nie pociągam za spust to przecież jestem niewinny XD

tak naprawdę był ofiarą tego procederu


@onpanopticon: Ojej, chlip chlip, biedny
@onpanopticon: pięknie wyjaśnione, ale wiara w polska myśl szkoleniowa nadal mocna skoro trenerem kadry u-19 został Mariusz Rumak. @onpanopticon: to jest dziwne że polscy trenerzy (niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę) nie pracują obecnie nigdzie po za Polska, nawet na Wyspach Owczych czy jakimś Cyprze. Może narodowy system gry to gówno a ta szkoła trenerów nie przygotowuje ich do tego wszystkiego co teraz jest w piłce aktualne? Nie wiem
@onpanopticon: to nie jest kwestia "polskiej myśli szkoleniowej", a związkowego betonu i właścicieli klubów. Kiedyś tak było, ale teraz? Mamy zdolnych młodych trenerów; szkółki na poziomie europejskim już funkcjonują i odnoszą jakieś tam sukcesy. Czyli nasz warsztat nie jest taki najgorszy. Za to na poziomie piłki seniorskiej:
- masz beton typu Piechniczek/Boniek, którzy forsują trenerów reprezentacji z powodu swoich partykularnych interesów ("bo Ślązak", "bo ma #!$%@? w oczach")
- masz właścicieli