Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 82
@Riczard: zawsze ciekawiła mnie geneza tego mema, bo o ile o komunistach można powiedzieć bardzo dużo złego, to na pewno nie to, że nie chcą pracować xD

to wyciąganie rąk po pieniądze też mi się z innym podejściem trochę kojarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szalony_kundel_lenina: Komuniści w Polsce: elektryfikacja całego państwa, 1000 szkół na tysiąclecie Panstwa Polskiego, likwidacja analfabetyzmu, uprzemysłowienie kraju.

Postkomuniści w Polsce: wstąpienie Polski do NATO i UE, reforma edukacji.

Pseudoprawactwo w Polsce: niszczenie trójpodziału władzy, mundurki w szkołach, samolot spadnięty w lesie, 100 ławek narodowych na stulecie odzyskania niepodległości, strefy wolne od LGBT, TK z Piotrowiczem, Przyłębska i Pawłowicz. Degrengolada państwa.
  • Odpowiedz
@Riczard: powiesz libkowi, że masz zamiar nigdy nie pracować, bo dostaniesz spadek od rodziców, to będzie miał tbw i uzna, że tak działa wolny rynek
powiesz socjaliście to samo, to dostanie bólu dupy "bo inni muszą pracować i to niesprawiedliwe"
tak więc mem niezgodny z prawdą
  • Odpowiedz
@Riczard: nie wiem, co to ma do mojego komentarza
w każdym razie to mit, że "socjaliści nie chcą pracować", kiedy to socjaliści chcą, aby nie było ludzi, którzy nie pracują (np. rentierzy)
zauważ, że bezrobocie istnieje w kapitalistycznej III RP, w PRL go nie było
  • Odpowiedz