Wpis z mikrobloga

@sebastianchyla: no zgoda pod warunkiem ze biedni nie beda mogli kupowac towarów luksusowych takich jak np 52 calowy tv tylko jazda do lombardu po tv z "dupa". Cyfrowy polsat? Owszem abonament dla biednych: Tvp, trwam i tele 5. A jesli chodzi o chleb to to jest dla biednych tak samo jak miska ryżu.
  • Odpowiedz
@sebastianchyla: sam progresywny VAT nie jest jakis glupim pomyslem, ale legitymowanie sie w piekarni juz tak
Progresje VAT mozna osiagnac przez na UBI, dzialaloby to jak kwota wolna. Dalsze progi sa raczej trudne do wprowadzenia, ale nie ma takiej potrzeby - liczy sie system podatkowy jako calosc, a nie pojedynczy podatek
Jakby kazdy obywatel dostawal UBI powiedzmy 500 ziko, to defakto mozna to traktowac jako zwolnienie z VATu na pierwsze
  • Odpowiedz
@januszchaosu: 3000 zł pensji i chleb za 20 złotych? Po 2 miesiącach zdechłoby się z głodu XDDD


@Rhaegson: porządny chleb kosztuje kilkanaście zł/kg, dobry domowy z dobrych składników pewnie ze 20. Tylko w wyobrażeniu tego komucha to 20zł by się płaciło samego VATu xD
  • Odpowiedz
@sebastianchyla: to na #!$%@? się męczyć, kończyć szkoły, jak moza mopsowac i wyjdzie na to samo. Po 50 latach wszyscy skończyliby w domkach z gowna. Ja rozumiem populizm, ale szanujmy się. Chociaż może w naszym ukochanym kraju mogłoby to paść na podatny grunt.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enron: a to jeszcze lepiej XDD

Natomiast co do ceny chleba, zakładam że przy zarobkach 3k na rękę ludzie raczej nie mogą sobie pozwolić na chleb za kilkanaście cebulionów :(
  • Odpowiedz
Natomiast co do ceny chleba, zakładam że przy zarobkach 3k na rękę ludzie raczej nie mogą sobie pozwolić na chleb za kilkanaście cebulionów :(


@Rhaegson: bez przesady, ile tego chleba się je? Żona piecze dwa chleby raz na tydzień, spokojnie wystarczają. Nawet po 20 zł (w sumie chyba po tyle wychodzą kosztowo) to daje 160 zł - nie jest to kwota "nie do udźwignięcia".
Oczywiście nijak nie zmienia to faktu,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enron: 100% prawda, tylko jeżeli jesz dobry chleb, to wypadałoby go też jeść z dobrymi dodatkami a nie szynką konserwową z zawartym w niej całym układem okresowym pierwiastków( ͡° ͜ʖ ͡°)

W sensie chodzi mi o to, że zarabiając te 3k na rękę i wynajmując jednocześnie mieszkanie/spłacając kredyt, wydaje mi się, że ludzi po prostu nie byłoby zbytnio stać na lepsze jakościowo produkty żywnościowe.
  • Odpowiedz
@Rhaegson: niby tak, ale też przecież szynki normalnie nie kupuje się na kilogramy. Ja kupuję taką po 40-50zł/kg ale jak kupię 15 deko to starczy spokojnie na dobrych parę dni, wolę jeść coś pysznego i mniej niż napychać się byle gównem.
  • Odpowiedz