Wpis z mikrobloga

Może jakiś lekarz stomatolog mógłby mi pomóc i doradzić przed wizytą u dentysty. Jak byłem jeszcze w podstawówce, a więc jakieś 7-8 lat temu ułamała mi się 1/3 jedynki, niestety nerw był odkryty a więc pani dentystka musiała mi go usunąć, w to miejsce dorobiła kawałek protezy.

Niestety po czasie, martwy ząb nabrał odcieni szarości, a kawałek doklejonej protezy żółtych przebarwień (z koloru przypominającej rdzę). Może mógłby mi ktoś doradzić przed wizytą u dentysty, czy istnieją jakieś trwalsze lub ładniej wyglądające sposoby naprawy zęba - póki co bez implantów i ile takie coś mogłoby kosztować. Sam implant mam w planach zrobić w przyszłości, jednak wiadomo póki co maturzyście trudno byłoby wyłożyć kilka tysięcy na ząb.

I drugie szybkie pytanie, jeżeli jeden ząb jest martwy to jest możliwość nałożenia na całą szczękę aparatu ortodontycznego, ktoś miał podobny problem?

#stomatologia #dentysta #aparatnazeby
  • 2
@radek12574: Zapewne na wizycie zaproponują Ci możliwe rozwiązania i koszty. Na jedynkę zawsze można założyć licówkę. Słyszałam też o sposobie wybielania martwych zębów od środka (ale nie widziałam tego na żywo jeszcze i jakie to daje rezultaty) i po wybieleniu pewnie będzie można też dobrać nowy kawałek protezy do kolorytu.