Wpis z mikrobloga

@tomtom666: bez przesady bmi 31 to nie jest chorobliwa otyłość XD
nie trzeba być Adonisem z sześciopakiem serio. Niektórzy zamiast zadręczać się odstającym brzuchem wolą cię np cieszyć życiem.
Dajcie żyć. Niektórzy lubią siłownie inni wolą film w kinie.
Jak nie masz ciśnienia 200/200, cholesterolu powyżej normy albo cukrzycy to nadwaga cię nie zabije
To ze jesteście szczuplejsi nie daje wam prawa do wpędzania innych w kompleksy z powodu nadwagi. Niektórym
Jak nie masz ciśnienia 200/200, cholesterolu powyżej normy albo cukrzycy to nadwaga cię nie zabije


@M_C_: no jednak nie do końca, vide wpis gościa. Nadwaga prawie go zabiła. Niektórym ciężko odstawić alkohol, ale mimo wszystko nie będę takim ludziom mówił, że picie jest fajne.

Już nie mówiąc o tym, że naprawdę ciężko cieszyć się życiem, gdy własne ciało jest ku temu przeszkodą.
@tomtom666 32 lvl. 190m, 125 kg. Wg kalkulatora online BMI 35. Całe życie byłem spaślakiem. Ciśnienie i holesterol zawsze lekko podniesione, cukier zawsze w dolnej granicy. Poza inwalidztwem w postaci otyłości żadnych chorób współistniejących. Covid po mnie spłynął. Gdybym nie stracił smaku myślałbym że to zwykle przeziębienie. Za to znam nie jednego sportowca którego rozłożył na łopatki na kilku dni. Więc otyłość nie zawsze jest bezpośrednią przyczyną ciężkiego przebiegu.
Fun fact: wsrod
Więc otyłość nie zawsze jest bezpośrednią przyczyną ciężkiego przebiegu.


@fificent: no Amerykę odkryłeś, a ja znam babcię co całe życie paliła...

Otyłość to jeden z najsilniejszych, jak nie najsilniejszy czynnik ryzyka dziesiątek śmiertelnych chorób i to, że ktoś tam nie zachorował nie zmienia tej statystyki.

A, bym zapomniał

Niektórzy lubią siłownie


@M_C_: nie nie nie. Na siłowni się nie chudnie, odchudzanie to nie "praca" wymagająca "wysiłku". Do tego, żeby nie
@tomtom666 odnoszę się tylko do tego co napisałeś w odpowiedzi do @M_C_ że sama otyłość bez złego ciśnienia / holesterolu / cukru jest prosta drogą do "prawie go zabicia".
Jak widać ze statystyk, cukrzyca jest już większym zagrożeniem.