Wpis z mikrobloga

Hej
Posiadam dom 100m2. Dom jest po dziadkach więc wymaga remontu. Ściany krzywe oczywiście, podłogi drewniane. Okna już sobie wymieniłem wszystkie. Jeden pokój zacząłem remontować. Sufit podwieszany. Zerwałem podłogę. Zostało zrobić wylewkę i wyprostować ściany. No i wykończenie wiadomo. I praktycznie tak z każdym pomieszczeniem CO jest, do tego piec na ekogroszek.
Strop jest drewniany.
Dach do wymiany też. Instalacja elektryczna jest aluminiowa. W kuchni tylko jest miedź bo to była dobudówka. Ogólnie to posprzątałem prawie cały dom. Został tylko strych do ogarnięcia.
Więc trzeba robić ściany, podłogi, drzwi. Położyć płytki, wymienić grzejniki.
Niestety nie mam czasu na to bo pracuje po 10-12h.
Do rzeczy. Zastanawiam się żeby wziąć kredyt i zrobić szybko i kompleksowo remont domu. Zatrudnić jakaś firmę żeby zrobiła wszystko.
Czy to dobry pomysł i jaki kredyt wziąć?
Też nie wiem ile trzeba mniej więcej zainwestować w ten remont. Więc pewnie jakaś osoba co remontuje i się zna w temacie musi przyjechać i mi to oszacować?
I też nie wiem od czego zacząć. Ogrodzenie też muszę zrobić ale to później pewnie. Póki co remont domu najważniejszy.

#mieszkanie #finanse #pieniadze #kredythipoteczny #kredyt #remont #remontujzwykopem
  • 14
@robertx właśnie mam zaoszczędzone kilkanaście tysięcy więc też o tym myślalem żeby remontować małymi krokami za swoje pieniądze
Mieszkam z dziewczyną w tym domu aktualnie.
@Cinek93: dach i oceplenie jak najszybciej, a tego nie zrobisz na dobrą sprawę bez podłogi, na to jak najbardziej warto nawet wziąć kredyt, nie bedziesz mieszkał w tym domu roku czy dwóch a zapewne dłużej więc każda kolejna zima będzie już sporo tańsza, wykańczać możesz samemu
@Cinek93: zrób kosztorys u jakiegos elektryka i budowalanca i bedziesz wiedzial na czym stoisz. No i jakis gosc ogarniety do tego to jest z górki. Jak chcesz sie z tym sam bujac i mas czas to spoko.
Jak nie to ja bym policzyl koszty doliczyl +30% (na wszelki wypadek) i najmowal ekipe i elektryka.
Jak zostanie to se splacisz wczesniej jak nie to też ok, bo bedzie wsyzstko na czas.
@Cinek93: Znajomy mieszkał w podobnym domu, duży plac itd i jak miał zrobić kapitalny remont to postawił sobie obok nowy dom i mówi, że dużo drożej go to nie wyszło, a wybudował dom odpowiedni do swoich potrzeb.

Niech ktoś ci zrobi kosztorys i zobaczysz ile cię remont wyniesie, i kto wie, może dojdziesz do podobnych wniosków.
@plantagenet o to super. Już nieruchomości są przepisane na mnie więc nie powinno być problemu z kredytem hipotecznym na kwotę 150 tys powiedzmy? Bo banki chyba nie robią problemów z takimi kredytami bo w razie mają z czego ściągnąć dług, prawda? Więc dla banku to chyba zerowe ryzyko?