Wpis z mikrobloga

Siemano,
naszła mnie pewna chwila zwątpienia podczas #studia #studbaza, mianowicie studiuję sobie informatykę drugiego stopnia (magisterskie) i zastanawia mnie to, czy to w ogóle mi się przyda, opłaca. Generalnie jestem tu tylko dla papierka, pracuję obecnie na pełny etat w IT i nie oszukujmy się, zawraca mi to tylko dupę. Jestem blisko rzucenia tej uczelni, jednak mocno zastanawiam się, czy ten papierek ma jakieś faktycznie zastosowanie później i czy nie zamknę sobie tym jakiejś zajebistej drogi. Kolejna kwestia jest taka, że jestem na studiach dziennych i jakby uczelnia wróciła do normalnych zajęć, nie zdalnych, to z takim planem zajęć jaki układa moja uczelnia (#!$%@? na studentów, przecież na dziennych magisterskich na pewno nikt nie pracuje) to nie wiem czy bym pół etatu wydoił. Jest tu ktoś, kto miał podobne wątpliwości? Warto się z tym w ogóle męczyć?

#polibuda #politechnika #praca #pracait #kariera
  • 39
  • Odpowiedz
@xurlvx: Z perspektywy czasu uważam ze warto było skończyć studia. Co innego kwestia umiejętności - tego mi za bardzo nie dały, ale wziąłem to sobie sam ;) mi już kilka razy przydał się papierek.
  • Odpowiedz
@xurlvx: radzę nie sugerować się opinią starych dziadów, dla których magister to jedyna droga do lepszych zarobków. Tacy ludzie są oderwani od rzeczywistości i nie mieści im się w głowie, że można rozwijać się nie mając nad sobą bata.
  • Odpowiedz
@marek-krakow: a ty koleżanko w swoim wyimaginowanym świecie.
Jak ma dobrze prosperującą firmę to w ogóle może skończyć po podstawówce.
Jeśli jednak bazuje na zatrudnianiu się w korpo to jednak są tam jakieś normy i wymagania choćby na wyższych stanowiskach o których pisałam. Kto powiedział że będzie całe życie chciał być robakiem i robic to samo?
  • Odpowiedz
Kto powiedział że będzie całe życie chciał być robakiem i robic to samo?


@arinkao: kto powiedział, że teraz jestem robakiem i robię to samo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz