Wpis z mikrobloga

@janekwczoraj: Tylko część banków akceptuje 12 miesięcy prowadzenia działalności gospodarczej. Są to ING, Pekao SA, Pekao BH, Alior, BOŚ, BNP Paribas. mBank wymaga prowadzenia działalności przez cały rok podatkowy. Millennium akceptuje 12 miesięcy jeśli działalność nie jest jedynym źródłem dochodu, a Santander w przypadku gdy kwota kredytu jest niższa niż 300 000 zł.
  • Odpowiedz
@marcpol: Jeśli mam działalność od 8 miesięcy a wcześniej miałem umowa zlecenie / dzieło to mam szanse uzyskać kredyt hipoteczny? Czy muszę czekać aż mi pełen rok działalności stuknie?


@panskarpetka: Jeśli nadal współpracujesz z poprzednim pracodawcą lub pracujesz w tej samej branży to są szanse na skrócenie wymaganego okresu prowadzenia działalności gospodarczej.
  • Odpowiedz
Ciągle obsługuję tego klienta, wysyłam faktury zamiast umowy o dzieło i teraz jest to tylko ok. 10% mojego dochodu.


@panskarpetka: Daje to podstawę do skrócenia wymaganego okresu prowadzenie DG w części banków, pamiętać należy jednak o tym, że akceptacja tego faktu to indywidualna decyzja analityka.
  • Odpowiedz
dzięki za informacje, czy możesz z doświadczenia napisać, czy były raczej odmowy czy często ktoś dostawał kredyt?


@panskarpetka: Zależy to od konkretnej sytuacji. Istotna jest branża, okres między zakończeniem umowy, a rozpoczęciem działalności i wiele innych parametrów. Jak napisałem wcześniej akceptacja skróconego okresu to indywidualna decyzja analityka. Trzeba to brać pod uwagę wpłacając zadatek lub bezzwrotną opłatę rezerwacyjną.
  • Odpowiedz