Wpis z mikrobloga

  • 1
@uefaman szczerze, to do wielu rzeczy. Najbardziej lubię ciasta i zupy, bo najprościej się robi, ale główne dania też super wychodzi. Nie wiem, jak jest z tup lidlomixem, ale jak podobnie jak TM to bierz
  • Odpowiedz
@uefaman: Mam lidlomixa, akurat zapłaciłem za niego 1299 zł, ale gdybym miał jeszcze raz kupić, to wybrałbym chyba jego jeszcze tańszy odpowiednik, ale tylko dlatego, że wyświetlacz oraz WiFi nie są dla mnie koniecznie, dokładnie takie same posiłki można przygotować na dużo tańszej wersji urządzenia bez wyświetlacza, ale niestety nie jest już produkowane. Na Allegro można znaleźć jakieś zamienniki nawet za 300 zł, ale nie wiem, co to warte.

Sama idea
  • Odpowiedz
@Serghio: możesz mi podać linki do tych tanszych termomixów za 300 zł? chętnie się rozejrzę :) do kruszenia lodu mam już blender, poza tym mam maszynkę do mielenia mięsa, mikser, toster i opiekacz (które razem kosztowały jakieś 300 zł) i naprawdę nie wiem, czy termomix albo jego tanszy odpowiednik byłby aż tak przydatny, skoro i tak to ja muszę posiekać warzywa itp.
  • Odpowiedz
@uefaman: mam Thermomixa i moim zdaniem nie jest wart swojej ceny. Ja jeszcze trafiłem na walnięty model i od kilku miesięcy się już szarpię z firmą o wymianę, bo się wiesza i zdążył się nawet przypalić i trafił na serwis dwa razy. Polski oddział firmy to banda cebularzy. Jak za taką cenę to trochę gówno jakość. Teraz jakbym miał brać to wziąłbym lidlomixa.

Co do robienia to taki sprzęt się u
  • Odpowiedz
@broker: Wydaje mi się, że to kwestia przepisu na ciasto, odpowiednich proporcji, nie korzystam z wbudowanych przepisów na ciasto na pizzę, tylko innego, jakiegoś z FB. Po wyrobieniu ciasta robią się takie kulki, które nie są klejące, nie przylegają do noży, nigdy nie miałem problemu z ich wyciągnięciem.
  • Odpowiedz
@Serghio: Czyli w sumie wersja z ekranem od wersji bez ekranu np. tej https://www.olx.pl/d/oferta/monsieur-cuisine-lidlomix-CID99-IDJ7YrR.html#f306e9c5e1 różni się tylko wifi + ekran? No, bo posiadam na testy od rodziców i bardzo dobrze mi się spisuje wersja z ekranem, no ale z drugiej strony jest książka/grupy/przepisy na grupach i się zacząłem zastanawiać, bo mogę wyrwać za 1.2k lub wersje bez ekranu do 0.5k, oczywiście używane i teraz sam nie wiem XD
  • Odpowiedz
@haiq: nie tylko wifi + ekran, ma jeszcze mniejszy garnek i ogólnie mniejsze części, dlatego przepisy na stronie oddzielnie są dla wersji "plus", oddzielnie dla "connect", bo przeważnie trochę mniej składników dodaje się w danym przepisie, ale reszta moc urządzenia itp. jest taka sama.

Wersja "plus" różni się tylko tym, że zamiast wyświetlonego polecania na ekranie i automatycznego ustawienia wszystkich parametrów, obroty, temperatura, wszystko będziesz musiał ręcznie ustawiać, a przepisy wykonywać
  • Odpowiedz