Wpis z mikrobloga

Dokładnie 20 lat temu swoją premierę w Japonii miał Gameboy Advance. 32 bity, kolorowy (jeszcze wówczas niepodświetlany; kto pamięta wormlighy?) ekrany, orientacja pozioma i tysiące niezapomnianych do dziś gier, a wśród nich takie hity jak Golden Sun, Advance Wars, Mario & Luigi Superstar Saga, Zelda Minish Cap, nowe Pokemony i wiele, wiele innych.

Była to jednocześnie ostatnia konsola z serii Gameboy (nie licząc SP i micro, które poza podświetleniem i nowym wyglądem niczym się nie różniły).

Ja bardzo miło wspominam ten sprzęt. Kupiłem go dokładnie 11 września 2001 ( ͡° ͜ʖ ͡°) i spędziłem z nim niezliczone ilości godzin. Maksowanie Mario Kart czy Advance Wars na kilku graczy na jednej konsoli podawanej kolejno kolejnej osobie (takie proste rozwiązanie, a tyle funu w czasach gdzie multi to był co najwyżej split screen) to było coś pięknego. No i ta epicka przygoda w Golden Sun.

A wy jak wspominacie tego zaawansowanego grajchłopca?
#nintendo #konsole #gameboy #retrogaming #retro #gry
Krupier - Dokładnie 20 lat temu swoją premierę w Japonii miał Gameboy Advance. 32 bit...

źródło: comment_1616341395miwBm8w9jQDOLyCq95uMut.jpg

Pobierz
  • 19
@Baero: Micrusy w ciul drogo chodzą. :/ Ja bym chciał SP 101, ale też się cenią.

A na emulatorze się grało, oj grało. Starałem się już wówczas kupować oryginały, ale zawsze trzeba było grę przetestować przed kupnem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Warto upolować ten sprzęt, jeśli nie jest się kolekcjonerem czy lepiej jakąś inną retrokonsolkę z obsługą GBA?


@pumpkinguy: moim zdaniem zawsze warto mieć oryginał sprzętu. Teraz masa ludzi robi fajne mody pierwszej wersji GBA z podświetlonym ekranem. Do tego jakaś nagrywarka romów jeśli nie chcesz jechać na oryginałach i masz masę godzin dobrej zabawy.

A emulator GBA to obsłuży każdy telefon tak właściwie.
Chyba jedyna popularna konsola Nintendo w Polsce. Do dziś mnie zastanawia czemu skoro był tak lubiany Polacy wybierali PSP od SONY zamiast naturalnego następcę- NDS? Znaczy się wiem że jak nikt inny kochamy "bajery" ale nieznajomość DS była aż groteskowa, większość osób nie wiedziała nawet co to jest i że Nintendo nie skończyło wydawać kiesznsolek wraz z końcem GBA XD. A on też nie był nad Wisłą promowany, generalnie chyba zawsze nas
@Krupier: Nigdy nie miałem, choć śliniłem się do screenów z Golden Suna w jakimś czasopiśmie, ale rodziców nie było stać na coś takiego. Grałem jednak w gry z GBA na emulatorze na komputerze. Z tego okresu najcieplej wspominam Harvest Moon: Friends of Mineral Town oraz Shining Soul I i II ogrywane z kolegą.

A w Golden Suny zagrałem ostatecznie dopiero kilka lat temu... na Wii U. Niesamowicie mi się podobały (
@pumpkinguy: z 2 lata temu pokusiłem się o kupno GBA + jakiegoś ROMa umożliwiajacego zgrywanie z kompa i save (~80zł na allegro). No i przepadłem na długie godziny, szczególnie, że jakoś troche po zakupie trafiłem do szpitala xD. Aczkolwiek można dostać #!$%@? z bateriami/akumulatorami, a i niepodświetlany ekran szkoli albo w obsłudze lutownicy albo w nauce oświetlania punktowego
@Krupier: Miałem wersje różowa, przezroczysta. Dostałem wersje nie podświetlana za wysoka średnia w podstawówce. Po gierki jeździłem na stadion w Warszawie bo tanie piraty mieli ^^ ja najmilej wspominam sonica, spyro i jakaś strategie z mechami ale nie pamietam nazwy. Najlepsze jest to ze sprzedałem ja później kumplowi a jemu ukradli ja dzień później xD
micro, które poza podświetleniem i nowym wyglądem niczym się nie różniły).


@Krupier: micro roznil sie in minus, ze nie obslugiwal gier z gb/gbc, tylko gba