Wpis z mikrobloga

Mirku jak najlepiej ominąć A4 jadac z #krakow do #katowice. Może być jedną bramką, mogą być obie jeśli ma to sens i nie jedzie się jakimiś strasznymi dziurami.

Chodzi o sensowne alternatywy.
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@testowyandrzej: Bez zadupia, to wiele opcji nie masz. Albo alvernia -> Jaworzno, albo wykorzystać z któryś zjazdów, żeby ominąć jedną bramkę.
Ja tam zawsze jadę przez Olkusz i jak nie jedziesz w jakichś mega godzinach szczytu, to czas przejazdu jest z reguły 10-15 minut więcej tylko.
  • Odpowiedz
@testowyandrzej: przez DK79, sprawdzona przeze mnie >100 razy droga. Czas zależy oczywiście od godzin, w godzinach szczytu czasami lepiej wybrać A4, ale poza nimi zdecydowanie wybieram 79. Alternatywnie możesz w Jaworznie wjechać na A4 i zjechać w Rudnie, dalej poprowadzi Cię GPS albo północą na Nawojową Górę, albo południem przez Sankę.
  • Odpowiedz
@testowyandrzej: Liszki, Alwernia, w Rudnie wjeżdżasz na A4

Ktoś kojarzy z was zjazd z A4 na wysokości Jaworzna i tam jakaś obwodnica dojazd do Mysłowic?


Jeździłem tak, Jaworzno ma nawet spoko obwodnicę więc jest ok, ale jak do Katowic to chyba wolałbym zapłacić te 8 złotych :)
  • Odpowiedz
@testowyandrzej: jak planujesz jeździć czesto to 79 do Chrzanowa, tam wjezdzasz na a4 na dosłownie kawałek i zjeżdżasz w Jaworznie, stamtąd już rzut beretem na Mysłowice i Katowicie.
Jak jednorazowy przejazd to osobiscie bym jechał a4 z Krakowa do Jaworzna za te 8zl.
  • Odpowiedz