Wpis z mikrobloga

Zajebisty mamy system w tej Polsce. Najbardziej zapracowany naród Europy, który nie ma nic poza mieszkaniami wybudowanymi za PRL. Zadłużeni po uszy, życie z miesiąca na miesiąc, 80% Polaków bez żadnych oszczędności.
Jak to ktoś kiedyś obrazowo ujął- jedna wypłata dzieli ich od bezdomności.
Młodzi marzący o tym żeby móc sobie wziąć kredyt na 25 lat na mieszkanie, bo nie opłaca się wynajmować w sytuacji jak wynajem to 50% pensji.
#!$%@? ludzie w tym kraju marzą o tym żeby #!$%@?ć sobie chomąto na ćwierć wieku, co to jest XD
Jak ktoś jest sam i nie zarabia wykopowych kwot, to żeby się usamodzielnić to zostaje wynajem. Zarabiasz 3-3,5k i oddajesz 1500 na kawalerkę 30m2 + media. Żyć nie umierać. Nie masz oszczędności, no może gdzieś tam kwota odpowiadająca jednej wypłacie skitrana w skarpecie, czyli tyle żeby nie paść z głodu przy poszukiwaniach kolejnego Janusza jak obecny ci nie przedłuży umowy.

Patologia mieszkaniowa to jest rak, który wysysa życie z młodych. Wśród moich znajomych (25-28lat) w większości tylko osoby żyjące w parach stać na wynajem mieszkania, jak ktoś jest sam to zazwyczaj mieszka z rodzicami.
#!$%@? XXI wiek, Europa, ludzie poświęcają połowę swojego czasu w życiu na pracę i nie stać ich na to żeby wynająć sobie miejsce do komfortowego życia bez starych za ścianą.
Jesteśmy murzynami Europy. 30 lat po transformacji, 17 lat po wejściu do UE, a Polaczki jak byli biedni, zakredytowani i bez majątku, tak dalej są. Najbardziej zapracowany naród Europy, ludzie nadgodziny biorą żeby jakoś żyć w tym chlewie.

#polska #antykapitalizm #gospodarka #nieruchomosci i mega #przegryw
  • 115
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@imajoke: Klasyka gatunku, gdy pytasz czy ktoś przychodzi w sobote do pracy. "Nie przyjdziesz to nie zarobisz", smutne ale prawdziwe. Coś poszło nie tak. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Młodzi marzący o tym żeby móc sobie wziąć kredyt na 25 lat na mieszkanie, bo nie opłaca się wynajmować w sytuacji jak wynajem to 50% pensji.


@imajoke: przecież tak jest #!$%@? w każdym dużym mieście w całej europie. Myślałeś że w Brukseli albo Monachium splacją mieszkania w 5 lat?
  • Odpowiedz
@bialy_gibson: * nie stanowi wiele większego problemu niż sprzedaż mieszkania nieobciążonego hipoteką, no zgoda.

Ogólnie mi chodzi o to że zanim kupisz, potrzebujesz 23-27% mieszkania w gotówce, plus kilka miesięcy do trzech lat na wynajmie aż się to zbuduje / oddadzą do użytku / wszystkie ekipy ogarną z robotą. Plus kasa na rzeczone wykończenie, urządzenie. Żeby to zrobić na miękko potrzebujesz IMO do 50% wartości w gotówce, albo być stabilnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@imajoke: jak gorzkie by to nie było, to jest to prawda. Generalnie w ogóle sytuacja z posiadaniem mieszkania dla siebie, będąc w miarę młodym, jest #!$%@?. Albo masz farta i wyciągasz szczęśliwy los, rodząc się w rodzinie milionera (no niestety, na zbyciu trzeba mieć 200-300k, a takich kwot nie posiadają pierwsi lepsi ludzie), albo musisz #!$%@?ć chomąto, zagranicę czy tego typu kombinacje. Niestety, na zachodzie to też nie jest tak
  • Odpowiedz
@kossak2000: Nie miałem okazji być w serwisie poza zmiana gumy na zimę, 18k przebiegu here, ogólnie polecam g20, chodź w tym roku ze względu na powiększająca się rodzinę w tym roku planuje wymienić kupic X4 lub Porsche macan. Takie życie chlopcy i mam gdzieś kto mi wierzy a kto nie, tak wygląda moje życie, normalnego faceta w Polsce, który poza narzekaniem, robi swoje i troszkę myśli.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo: Tu chodzi o obciążenie budżetu, które w PL jest większe niż na zachodzie. Pracowałem w DE i za sam pokój płaciłem 550 euro przy zarobkach na łapę 1700-1800 euro, ale nie obciążało to na tyle mojego budżetu, ze musiałem kombinować jak przeżyć do następnej wypłaty.
  • Odpowiedz
eśli interesują Cię sprawy które opisałeś to myślę że tak. Autor w książce porusza problemy dzisiejszej Polski z punktu widzenia osób młodych. Sytuacja mieszkaniowa, praca, emerytury, edukacja, brak aktywności młodych w polityce, itp. Przystępnie opisane na 250 stronach.


@valyn: ja od siebie polecam "13 pięter" Filipa Springera. Analiza sytuacji mieszkaniowej Polaków na przestrzeni 100 lat, ale od razu proponuję zaopatrzyć się w gar bigosu na #!$%@? podczas czytania.
  • Odpowiedz
@oskar-compl: Ja również nie miałem okazji być w serwisie poza zmiana gumy na zimę, 260k przebiegu here, w tym roku planuje zakup golfa 4. Takie życie chlopcy i mam gdzieś kto mi wierzy a kto nie, tak wygląda moje życie, normalnego faceta w Polsce, który poza narzekaniem, robi swoje i troszkę myśli.
  • Odpowiedz
@imajoke: Mów o sobie. W wieku 27 lat dorobiłem się oszczędności, które pozwoliłyby mi kupić mieszkanko bez kredytu, ale stwierdziłem że pie.dolę i nie będę tyle siana wydawał na tę bańkę (szczególnie, że jak się poczyta, to jakość tej deweloperki pozostawia wiele do życzenia) i za 80% tej sumy kupiłem dwie najpopularniejsze krypto. Jak na razie na plus. Trzeba myśleć głową, a nie czekać aż skapnie z nieba ( ͡
  • Odpowiedz
@kossak2000: kolego, przykro mi:(, mam nadzieję, że jesteś świadomy swojej choroby i podjąłeś kroki w leczeniu psychiatrycznym, Echolalia to zaburzenie myślenia polegające na tym, że chory powtarza słowa lub zwroty, a nawet całe zdania wypowiedziane przez inne osoby. Trzymaj się mireczku :(
  • Odpowiedz
@oskar-compl: lepszy nieudacznik życiowy o trzeźwym umyśle niż osoba wmawiająca sobie że posiada jakieś bogactwa, pamiętaj o tym:) obie osoby zasługują na pomoc, ta pierwsza dostaje dofinansowanie do kursów podnoszących kwalifikacje, ta druga do środków farmakologicznych hamujących rozwój choroby.
  • Odpowiedz
@Janusz_z_Rivii: jeśli uderzasz do mnie bezpośrednio, to odpowiem Ci, że się mylisz, może to wynika z faktu, że ze względu na siebie nie dopuszczasz takiej myśli, że są ludzie którzy lepiej sobie radzą z życiem niż Ty, co do ogólnego przesłania, rozumiem twoje podejście, empatię do takich ludzi i mogę zabrzmieć jak hipokryta ale należy im pomagać.
  • Odpowiedz
@imajoke antykapitalizm xd a jak jest za granicą? Tak hplubipne przez ludzi USA w czymś się różni? Tam dodatkowo musisz płacić za naukę nie wiem czy wiesz. Płacić za #!$%@? wszystko. Pracujesz jesteś singlem i wynajmujesz mieszkanie? To jesteś wyjątkiem bo nie znam ani jednej osoby która tak żyje.
  • Odpowiedz