Wpis z mikrobloga

#poznan
kiedy poznaniacy w końcu zrozumieją, że Poznań nie jest turystycznym miastem? Nie ma tu kompletnie nic co np. mógłby zobaczyć np. Japończyk. Niemiec, czy Amerykanin.

- Koziołki plastikowe o 12:00 xD przecież jak pokazałem to mojej koleżance z Korei to 'zapytała to wszystko?" i jej mina z zażenowania do teraz utkwiła mi w pamięci.
- Warta? Zlitujcie się brudna rzeka kompletnie nie zagospodarowana.
- kamienice? niektóre ładne a większość do remontu albo rozbiórki. przez co całkowity obraz Poznania jest żałosny.
- muzea? omg. przestarzałe nie dofinansowane. wstyd nawet Polaka tam zabrać.
- Malta? - w zimę oczywiście wysuszona i same plastikowe butelki widoczne. Latem nie lepiej...
- rynek ? ok ale na 10 minut zwiedzania i koniec atrakcji.

Mógłbym wymieniać jeszcze co najmniej 20 punktów.
Gdyby nie to że to atrakcyjne miejsce pracy i imprezowania to kompletnie miasto bezbarwne.

Zapraszam do dyskusji.
  • 40
@ArcherID: nie ma wgl o czym dyskutować, bo to co napisałeś to sama prawda i każdy o tym wie. Jedyne co Poznań ma do zaoferowania to co najwyżej puby i knajpy które i tak są wszędzie indziej i może jakieś wydarzenia kulturalne które czasem się odbywają, a tak tu nic nie ma ciekawego. Może co najwyżej jeszcze jakaś palmiarnia, ogród botaniczny czy tam stary browar. A no i pomnik starego marycha
@ArcherID: niestety, smutna prawda. jest jak piszesz. Tak naprawdę jedyne co można pokazać to Stary Rynek z okolicznymi uliczkami, ale to jest pół godziny oglądania. No, przy okazji można przejść się do Starego Browaru.
Tak, można wybrać się do jakiejś knajpki (no w sumie to nie można ale może kiedyś łaskawcy na to zezwolą :)), tyle że to nie jest nic takiego co mogłoby przyciągnąć ludzi. Knajpy są wszędzie, wiadomo w
@ArcherID Ło kurde! Akurat kamienic u nas dostatek i to serio ładnych, w dodatku oryginalnych a nie jak te fejki w Gdn. I tu pierwsza ciekawostka, zabytkowy obszar Poznania jest większy od Krakowskiego. Myślę, że jak nie znasz historii miasta, nie wiesz co jest ewenementem w skali kraju, co pokazać, to faktycznie, można uznać Poz za nieciekawy. Ale może to i dobrze, przynajmniej mamy swoją tożsamość a nie pokazówkę jak w Gdn
@ArcherID: akurat prof. Matusik napisał czterotomową "Historię Poznania". Poczytaj, będziesz wiedział co następnym razem pokazać.
Dla mnie Poznań ma spory ładunek turystyczny, jeżeli wiesz co pokazać poza evergreenami typu Stary Rynek. Warto pokazać Dzielnice Cesarską, łącznie ze zwiedzaniem poszczególnych budynków (zwłaszcza Zamek i dzisiejszy Wydział Filologii Polskiej UAM). Ciekawym miejscem "zadumy" jest Fort VII, czyli pierwszy KL na ziemiach polskich, a także Cytadela. Dużym atutem imo są zabytkowe kościoły i klasztory,
@ArcherID: Aż muszę jeszcze coś dopowiedzieć bo nie mogę czytając niektóre komentarze. Nie wiem ile mieszkasz w Poznaniu @Motorowy123 - ja mieszkałem i dorastałem w tym mieście przez przeszło 20 lat swojego życia i nadal bywam często, widzę jak miasto się zmieniło na lepsze, że wygląda dużo lepiej niż nawet 5-10 lat temu i to nie ulega wątpliwości. Piszę o tym, bo widze że ty i kilka osób wyżej każde słowo