Wpis z mikrobloga

Kiedy ostatnio w mojej okolicznej piekarni chleb żytni podskoczył już do 6 zł, postanowiłem że zrobię swoje chleby.

Stwierdziłem też że rzucę się na głęboką wodę i zrobię chleb na zakwasie a nie drożdżach.
Zakwas produkowałem przez ostatnie 10 dni aby nabrał mocy.

Mąka jaką użyłem do tego chleba to antyczne ziarno z płaskurki pełnoziarniste Melvitu.

Szybka kalkulacja:

Za 10 kg mąki zapłaciłem dzisiaj 54 zł - wyjdzie z tego około 24 chleby. Mąki w miksie żytnią, orkiszowa, płaskurka i samopsza.

24 x 6zł w okolicznej piekarni daje 144 zł.

Zostaje 90 zł miesięcznie oszczędności na samym chlebie ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie liczę oczywiście prądu z piekarnika.

Plusuj żeby zobaczyć co wyrośnie za około 2 godziny :)

#gotujzwykopem #oszczedzanie
Pobierz Gnojowisko3000 - Kiedy ostatnio w mojej okolicznej piekarni chleb żytni podskoczył ju...
źródło: comment_1616226730t0WDjJnuCmhxJFMQ28QX5R.jpg
  • 87
Najbardziej cenna waluta w życiu człowieka nie jest hajs tylko czas, hajs zawsze możesz zarobic a czasu sobie już nie dodasz.


Zgoda

Żeby zaoszczędzić 90zl miesięcznie poświęcasz czas który mógłbyś przeznaczyć na coś przyjemniejszego lub zarobienie większej ilości pieniędzy.


@ActiveekHere: no zaraz, ma poświecić swoją najcenniejszą walutę (czas), by zdobyć mniej cenną walutę (hajs)? #fucklogic
Ty chyba nie rozumiesz.

Dzięki czasowi, który się zaoszczędziło można robić cokolwiek innego, a nawet zarabiać pieniądze, za które można kupić sobie więcej chleba i oszczędzić jeszcze więcej czasu.

@HipopotamEscobara: o raju, coraz śmiesznej - ma tracić czas by zarobić hajs, by móc zaoszczędzić czas ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Nie wystarczyłoby po
@szpinag: Nalezy pamietac ze takiemu chlebkowi konicznie trzeba dac odpoczac po wyjeciu z piekarnika (pod przykrycoem w postaci sciereczki bawelnianej), dodatkowo warto skropic go tuz po wyjeciu z wierzchu, lub posmarowac/delikatnie natluscic skorka z boczku/slonina.