Wpis z mikrobloga

Obserwuję tagi dotyczące zakupu nieruchomości od dłuższego czasu i przyszedł czas na to, że i ja potrzebuję porady i ewentualnych opinii.

Co myślicie o rozkładzie mieszkania na dołączonym obrazku?

W poniedziałek udaję się do dewelopera na pierwsze spotkanie. Lokalizacja mieszkania bardzo do mnie przemawia, w porównaniu do innych miejsc, które mnie zainteresowały, ale po odwiedzeniu miejsca budowy zrezygnowałem. Największym minusem moim zdaniem jest to, że mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze.
Z rzeczy, które wraz z żoną przemyśleliśmy, to połączenie dwóch łazienek w jedną i usunięcie drzwi do salonu, żeby uzyskać trochę bardziej otwartą przestrzeń.
#mieszkania #nieruchomosci #deweloperka #mieszkanie
thedziq - Obserwuję tagi dotyczące zakupu nieruchomości od dłuższego czasu i przyszed...

źródło: comment_1616152634XxzdNPj58wHOazNagR9Hdx.jpg

Pobierz
  • 9
@thedziq: bardzo fajny układ względem stron świata - z rana budzi cię słońce w sypialni a od południa masz jasno i przyjemnie w salonie. Obecnie wynajmuję mieszkanie gdzie okno salonowe jest od północnego wschodu i słońce mam raptem od 10 - 12 z rana a później to ciemnica. Po paru latach w takim układzie stwierdzam że orientacja na strony świata jest dla mnie najważniejsza. No i żeby korytarz nie miał 11
Największym minusem moim zdaniem jest to, że mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze.


@thedziq: w przypadku pierwszego piętra uważaj na śmietnik oraz wjazd do garażu, położenie bezpośrednio nad tymi rzeczami znacznie utrudni Ci kiedyś ewentualną odsprzedaż tego mieszkania, a to może nie być warte nawet sporego rabatu
@thedziq: w kwestii 1 piętra zwróć uwagę czy pod mieszkaniem jest mieszkanie czy lokal usługowy, w tym drugim przypadku może się okazać, że kawiarnia albo sklepik który tam powstanie będzie bardzo hałaśliwy dla Ciebie.
Co do układu to najsłabszym elementem są ściany nośnie i piony kominowe które zaburzają przestrzeń i powodują niepraktyczne wnęki. Należałoby przemyśleć ich przeorganizowanie bo według pomysłu architekta w 9,5m kuchni masz zaprojektowane bardzo mało bo ok. 3,4