Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1167
Ten pan na zdjęciu to jest Lew Rywin (jakby ktoś już nie pamiętał, albo jest za młody). Był on znanym i odnoszącym sukcesy producentem filmowym (m.in. "Pianisty" Polańskiego). Zasłynął tym że poszedł siedzieć za dwa słowa ("lub czasopisma") i nagranie w którym wyszło że był pośrednikiem (!) w celu osiągnięcia przez kogoś korzyści majątkowej za dodanie tych dwóch słów do ustawy. Przez tę aferę upadł też rząd Millera i ogólnie to był koniec SLD.
Na jego sprawie wybił się m. in. Zbigniew Ziobro.

Jak to zabawnie teraz brzmi że za taką głupotę i to ujawnioną przez 'przychylne władzy media' (jakby to obecnie można rzec) poszedł siedzieć. Gdy spojrzymy chociażby na takiego Obajtka, chronionego przez nomen omen tego samego Ziobrę.
Rywina pewnie musi aż skręcać widząc co się teraz odprawia. Gdyby był związany z obecną władzą to by pewnie realizował biografie Kaczyńskiego, JP2 i kolejne filmy o katastrofie smoleńskiej i żył jak pączek w maśle.

#bekazpisu #polityka
Jabby - Ten pan na zdjęciu to jest Lew Rywin (jakby ktoś już nie pamiętał, albo jest ...

źródło: comment_16161366008POqj2q6Kqh2JJL4S8O4gr.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@Jabby: Przypomnę wszystkim że Kaczyński (tylko nie pamiętam, który) dowiedział się przed ujawnieniem tej afery publicznie od zgadnijcie kogo... tak, Adama Michnika. I nie dokonał obowiązku zawiadomienia organów ścigania o przestępstwie tylko wolał zachować tę tajemnicę dla siebie.
Widać chciał to wykorzystać i dorwać się do władzy, parszywa gnida.
  • Odpowiedz
  • 252
@Jabby: Dodaj jeszcze, że rząd mając większość zgodził się na komisję śledczą i oddał ją w ręce opozycji. Bo jeszcze wtedy były jakieś standardy i jak coś wyszło na jaw, to trzeba było to wyjaśnić. Gdyby te same zasady stosować teraz, rząd PiS nie przetrwałby roku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Dol_Guldur: komu wypomną, temu wypomną. Wyobraź sobie jaki wstyd będą musiały odczuwać dzieci tych ludzi z PiSowskich nacjololo bojówek. "Synuś, a tyś wiedział, że tatuś chodził na strzelnicę i pod kościoły, żeby chronić aferzystów i złodziei" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 49
@Jabby: takie afery Rywina, kiedyś największa w kadencji rządu, to dzieją się dzień w dzień na skalę wojewódzką w państwie PiS i nikt z tym nigdy nic nie zrobi.
  • Odpowiedz
@lemek3: Może jestem zbyt młody i nie pamiętam za dobrze tych czasów, ale rządy SLD nie wyglądają wcale tak źle w porównaniu. Wejście do Unii, nadgonienie zachodu (wysokim kosztem, ale zawsze), niezauważalna cenzura (większość niewygodnych rzeczy było przedstawiane przez TVP)... To były szalone lata, ale nie pamiętam żeby były jakoś szczególnie złe.
  • Odpowiedz
Przypomnę wszystkim że Kaczyński (tylko nie pamiętam, który) dowiedział się przed ujawnieniem tej afery publicznie od zgadnijcie kogo... tak, Adama Michnika. I nie dokonał obowiązku zawiadomienia organów ścigania o przestępstwie tylko wolał zachować tę tajemnicę dla siebie.

Widać chciał to wykorzystać i dorwać się do władzy, parszywa gnida.


@Aik32fr45yd: a jako pierwszy poinformował w felietonie JKM, jakoś na dwa dni przed publikacją GW
  • Odpowiedz
Zasłynął tym że poszedł siedzieć za dwa słowa ("lub czasopisma") i nagranie w którym wyszło że był pośrednikiem (!) w celu osiągnięcia przez kogoś korzyści majątkowej za dodanie tych dwóch słów do ustawy.


@Jabby: a ja po dziś dzień nie jestem w stanie zrozumieć. Gość poszedł siedzieć za to, że obiecał że załatwi zmianę w ustawie? Jeśli ja komuś obiecam, że załatwię dopisanie zwolnienia z VAT dla informatyków to też mnie
  • Odpowiedz