Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czytam oferty pracy, które mnie interesują i

dobra znajomość krajowych standardów rachunkowości jak i międzynarodowych


Studiuje zaocznie - dopiero pierwszy rok, a rachunkowość mam na drugim.

Jak się samemu uczyć tych standardów? Całą ustawe o rachunkowości przyswoić? Czy jak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Księgować sobie konta?

#studbaza #rozwoj #korposwiat #pytanie #rachunkowosc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #605341392f2b84000aacc214
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 53
OP: @pianinka:

Są drobne zmiany, ale nic istotnego. Nikt cię tak czy siak nie będzie przepytywał z podpunktów ustawy, wszystko co potrzebujesz do znalezienia pracy nauczysz się na studiac


No własnie raczej nie, bo studiuje zaocznie, więc materiał okrojony. Dlatego chce na własną rekę działać :)

@Boczka: Powiedz mi czy dobrze to rozumiem. "Tekst jednolity" jest wydawany przez Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w dzienniku urzędowym. A tak łopatologicznie? To
ŻarliwyOrangutan: Ogólnie to nie potrzebujesz żadnej spejcalistycznej wiedzy na start do audytu, wszystkiego cię nauczą ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jak będziesz miał ogólne pojęcie o księgowości, UoR, IFRS, GAAP to fajnie, ale na rozmowie wszystko rozbija się o to czy podpasujesz menago jako człowiek.

Zaakceptował: LeVentLeCri
@AnonimoweMirkoWyznania: Żeby dostać się do audytu Big4 niekoniecznie trzeba ogarniać rachunkowość. Zresztą praktykant czy asystent wykonuje zadania, które zrobi każdy kto posiada rozum. Jeśli mają dużo klientów w skomplikowanej branży np. biotechnologicznej, zdarzały się przypadki przyjmowania osób po studiach zupełnie niezwiązanych z finansami np. biologia.

Tak jak ktoś wcześniej wspomniał, to zależy od tego, czy spodobasz się managerowi z którym rozmawiasz. Pytania o rachunkowość jeśli są to podstawowe, miałem np. wymienić
@AnonimoweMirkoWyznania: Mega ekstrawertyków to może nie, ale introwertyzm w Big4 jak i każdej korpo nie jest wskazany.
Dawno już tam nie pracuję, więc nie wiem jak jest z jeżdżeniem do klienta. Nie warto tam pracować, warto zaczepić się na moment i mieć wpis w CV.
@AnonimoweMirkoWyznania: oczywiście. na bank są na pierwszym roku jakieś podstawy prawa i informatyka. Idealny miks do znalezienia definicji na wiki. Wos w lo też jest. A ja bez pojęcia o tym, skąd wziąć ustawę bym nie szukała pracy po ogłoszeniach, gdzie rzekomo wymagają jej znajomości. Wiesz, że potem za taki element trzeba odwalać robotę?
OP: > oczywiście. na bank są na pierwszym roku jakieś podstawy prawa i informatyka. Idealny miks do znalezienia definicji na wiki. Wos w lo też jest. A ja bez pojęcia o tym, skąd wziąć ustawę bym nie szukała pracy po ogłoszeniach, gdzie rzekomo wymagają jej znajomości. Wiesz, że potem za taki element trzeba odwalać robotę?
@Boczka:

Nie wiem kiedy skończyłaś studia. Może przez mój charakter zaoczny, ale na informatyce miałem
@AnonimoweMirkoWyznania No to ja miałam od babkę od wosu, która faktycznie kazała oglądać wiadomość, ale przedmiot był na wysokim poziomie. Fajnie było... A moja miara to jest...? Pewnie nikt z dziennych nie będzie się chciał z tym zgodzić, ale zaoczne studia nie są wcale takie gorsze. Inna sprawa, że moze być gorzej z motywacją. Fakty jednak są takie, że plan robią chyba celowo taki, żeby za szybko student nie wyciągnął porządnych informacji.