Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czytam oferty pracy, które mnie interesują i

dobra znajomość krajowych standardów rachunkowości jak i międzynarodowych


Studiuje zaocznie - dopiero pierwszy rok, a rachunkowość mam na drugim.

Jak się samemu uczyć tych standardów? Całą ustawe o rachunkowości przyswoić? Czy jak? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Księgować sobie konta?

#studbaza #rozwoj #korposwiat #pytanie #rachunkowosc

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #605341392f2b84000aacc214
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 53
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: moje zajęcia z rachunkowości i prawa finansowego polegały na wkuciu ustaw o rachunkowości i zdania szczegółowego egzaminu który składał się z samych fragmentów ustawy, więc... w sumie tak.
Nawet jak nie dostaniesz tej roboty, to przynajmniej będziesz do przodu na studiach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: na I roku to chyba jeszcze za wcześnie (chyba), ale na II roku wystarczy, że złożysz CV na praktyki xD excel, pewnie angielski, jakieś pytania z rachunkowości jak co się księguje albo jakie są sprawozdania finansowe
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Jezu, po prostu wysyłaj CV i czekaj na zaproszenie na testy, rozbijasz gówno na atomy. Odpowiednich standardów cię nauczą w pracy, a jak już bardzo chcesz się czegoś nauczyć to otwórz ustawę i ją przeczytaj po prostu, mssf też są wszędzie dostępne w internecie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Siemka, nie dostałem się. Zostałem na stażu, a potem na młodszego specjlaistę w jednej z ecommerce/tech companies w Krakowie i jestem bardziej od procesów niż od rachunkowości :D
Co do znajomości standardów - doświadczenie, najlepiej zacząć od jakiegoś biura rachunkowego i przynajmniej raz przeczytać UoR - nie musisz znać na pamięć, ale warto kojarzyć.
Oprócz tego 100% się podpisuję pod tym co pisze @pianinka nie bój się i ślij CV.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Są drobne zmiany, ale nic istotnego. Nikt cię tak czy siak nie będzie przepytywał z podpunktów ustawy, wszystko co potrzebujesz do znalezienia pracy nauczysz się na studiach, a resztę cię douczą w pracy, chociażby egzaminami na biegłego rewidenta, gdzie od podstaw się wkuwa UoR, albo szkoleniami z mssf, które się wałkuje przez pierwsze pół roku pracy. Jak bardzo chcesz być hiper ambitny i sobie pomóc w karierze to o wiele
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: karierę robię tak czy siak ;) Jestem na pierwszym roku zaocznych, WSZiB, ale pracowałem wcześniej w księgowości.
A pytali mnie o podstawy księgowań. Ale sama rozmowa była ustawiona przez znajomego, którego znajomy jest senior menago xD
I nie patrz na to czy szukają ambitnego czy nie - wszyscy szukają kogoś kto rozwiąże ich problemy, często nie obchodzi ich czy będziesz się dalej rozwijał, czy nie.
  • Odpowiedz