Wpis z mikrobloga

Też tak miałem w poprzedniej pracy. Robiłem soft do teleskopu astronomicznego - pierwszy etap zakończony sukcesem, inauguracja, gratulacje itd. Idę więc do szefa zagadać o podwyżkę. Szef na to: "pieniądze z grantu się skończyły, muszę zredukować Ci pensje" XD
Nie chciałem ujmować sobie zasług, w końcu jakiś tam sukces był, więc nazwałem to "podniżką" ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje: Jeśli to UoP to weź se Mirek doczytaj kodeks pracy. O ile się nic nie zmnieło to prezentacja porozumienia zmieniającego warunki pracy oznacza, że da facto starej umowy już nie ma. Możesz albo zaakceptować zmianę, albo odrzucić. Odrzucenie stanowi wtedy wypowiedzenie umowy przez pracodawcę z okresem wypowiedzenia. Pracownikowi przysługją wtedy płatne "dni na szukanie nowej pracy" (które pewnie Janusz Ci będzie chciał odbić z urlopu, nie dej się!).
Jeżeli będziesz
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje @Tarec @afc123 oraz cala reszta ktora uwaza ze NIE MOZNA w obecnych czasach zrobic pracownikowi obnizki wyplaty bez obopolnej zgody.
Wiec nie - op wcale nie bejtuje bo obecne przxepisy na to pozwalaja:

Obniżenie wynagrodzenia w ramach nowych przepisów tarczy antykryzysowej

Tarcza antykryzysowa pozwala zmniejszyć wynagrodzenie pracowników bez konieczności ich zgody z powodu przestoju ekonomicznego. Taka zmiana powinna dotyczyć jednak wszystkich pracowników, czy są jakieś wyjątki od tej reguły? Bywa tak,
  • Odpowiedz
@ChamskoCytuje: Miałem podobna sytuacje. Zawijaj się najszybciej jak tylko ogarniesz grunt i dogadasz warunki w nowej pracy. Jak słyszę o takich Januszexach to nóż mi się w kieszeni otwiera. Powodzenia zycze!
  • Odpowiedz
nie rozumiesz, że chcieli cię zgnoić i zgnoili? xD

Pewnie, #!$%@? na pewno- zamiast przyjść jak człowiek i pogadać to ty poszedłeś z mordą, norma w IT xD

Tak, całe IT to stulejarze, którzy stanowią trzon simpów, spermią do każdej dziewczyny i poza klikaniem w klawiaturę tworząc w większości #!$%@? jakości kod (dziwnym trafem w Polsce nie produkuje się czołowych rozwiązań cyfrowych, tylko #!$%@? tanio kod mając rzeszę klikaczy po cenie mniejszej
  • Odpowiedz
Jeśli to UoP to weź se Mirek doczytaj kodeks pracy. O ile się nic nie zmnieło to prezentacja porozumienia zmieniającego warunki pracy oznacza, że da facto starej umowy już nie ma.


@3kaski: Nic się nie zmieniło w KP- to wypowiedzenie zmieniające, czyli musi być na piśmie, żeby było ważne. Tyle.
  • Odpowiedz