Wpis z mikrobloga

moi starzy oboje prowadzą JDG i ponieważ nie ogarniają internetów, jestem osobą która ogarnia im postojowe i inne te wnioski covidowe na praca.gov.pl i ZUS PUE. za każdym razem dostaję #!$%@? białej gorączki, to wszystko jest takie #!$%@? i nieprzemyślane. podczas składania jednego wniosku muszę się po 5 razy logować profilem zaufanym, te platformy są takie nieczytelne, wszystko jest skomplikowane. za każdym razem jak zmagam się z tym guwnem to zaczynam tracić wiarę w siebie, a jestem młodym człowiekiem i klikam w internet od najmłodszych lat. #!$%@?, powiedzcie mi, jak mają sobie z takim czymś poradzić osoby nie mające dzieci? #zus #zuspue
  • 58
  • Odpowiedz
@powodzenia: podpisuję się, miałem to samo już kilka razy z rodzicami. Dam głowę, ze to jest specjalnie napisane, by polski przedsiębiorca (którego nie stać na księgową, bo prowadzi kuźwa stoisko z warzywami na targowisku) nie ogarnął co i jak.
Zastanówmy się przez chwilę najpierw, na jaką cholerę cokolwiek trzeba wypełniać i wysyłać? Czy to nie jest lepiej tak, że firma pozbawiona [przez legalną władzę XD] przychodu z powodu lockdownu... no nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powodzenia: z pitem to są ogólnie jaja. Rozliczyłem w zeszłym roku razem z żoną. W tym roku nie dość, że ta niedoje...na strona znowu policzyła osobno, to jeszcze przy dodawaniu rozliczenia żony do mojego jebnęła tyloma polami "wprowadź dane z pola x z pitu/rozliczenia pitu/horoskopu projektanta tego gówna", że szybciej bym to ogarnął papierowo z kalkulatorem i stojąc potem w kolejce do okienka. (°°
  • Odpowiedz
@powodzenia: teraz strony gov to jest mistrzostwo usability w porównaniu do tego co było kiedyś, serio

I nie mówię tego złośliwie, tam serio jest postęp
  • Odpowiedz
@powodzenia: ja zawodowo zajmuje się tworzeniem aplikacji webowych i takiego gunwa jak *.gov.pl nigdzie nie widziałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bruuh: A ja kiedyś tworzyłem część EPUAP i powiem wam ze to klasyczny przykład świetnego pomysłu który musiał zostac zrównany do debilnego procesu papierowego i ludzi typu „po co na co zmieniać”
  • Odpowiedz
@powodzenia: najlepsze jest jak się logujesz przez profil ale pomyliłeś sobie użytkownika i chcesz się przelogować to się nie da bo nie ma takiego przycisku, nie ma przycisku wyloguj xD
  • Odpowiedz
@powodzenia: Miałem to samo. Umiem w kompa, umiem w Excela, a jak musiałem wypełnić te wnioski to czułem się jak upośledzony. A ile kurek nasypałem pod nosem to nie zliczę. Starsi, co potrafią tylko włączyć kompa w życiu by tego nie zrobili, ale pewnie o to chodziło pomysłodawcom.
  • Odpowiedz
@powodzenia inny temat, mi od lutego zeszłego roku nie wydali nowego dowodu do auta, za który zapłaciłem, twierdząc, że jest mObywatel i tak wszystko bede miał co potrzebuje... Tyle że nie mogę się zalogować z moim osobistym bo wyskakuje, że kradziony xd dowód osobisty nowy wyrobiony 6 lat temu haha
  • Odpowiedz
@powodzenia: Ja jestem księgową i ile się nie nasłucham jakie to gowno jest. Potrafię zaprosić cały zarząd na podpisywanie dokumentów a krs się losowo wykrzacza i elo ( ͡° ͜ʖ ͡°) większość rzeczy robimy intuicyjnie, inaczej niż w instrukcji bo wiemy, ze i tak będą problemy później. Do tego każdy ma swoją stronę, nic nie jest powiązane, żadne pola się same nie uzupełniają. Ahhh i się od
  • Odpowiedz
  • 0
@powodzenia
@bruuh trochę nie ma co się dziwić, skoro nie zatrudniają tam za stawki rynkowe i trzeba trochę pracować dla idei xD państwo jak zawsze oszczędza nie tam gdzie trzeba
  • Odpowiedz